КИЇВСЬКІ ТОВАРИСТВА ОШТРАФОВАНІ ОДЕСЬКИМ ТЕРВІДДІЛЕННЯМ АМКУ ЗА СПОТВОРЕННЯ ТОРГІВ, ЩО ПРОВОДИЛИСЬ ОДЕСЬКОЮ ЗАЛІЗНИЦЕЮ

Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 13.12.2016 встановило антиконкурентні узгоджені дії товариства з обмеженою відповідальністю «Транспромгруп» (м. Київ) та приватного підприємства «Промспецресурс» (м. Київ) під час участі у конкурсних торгах «26.51.6 Інструменти та прилади вимірювальні, контрольні та випробувальні інші (Стенд для перевірки і ремонту радіостанцій типу «Оріон РВ-4»)», які проводились державним підприємством «Одеська залізниця» у 2013 році.

Матеріали зазначених конкурсних торгів були отримані Одеським тервідділенням АМКУ в ході планової перевірки державного підприємства «Одеська залізниця».

Розслідування тервідділення АМКУ засвідчило, що учасники ПП «Промспецресурс» та  ТОВ «Траспромгруп» для здійснення господарської діяльності використовують приміщення за однією адресою – м. Київ, бульвар Дружби Народів, будинок 9, що є сприятливою умовою для доступу і обміну інформацією між учасниками відкритих торгів на стадії підготовки та при укладанні своїх пропозицій конкурсних торгів.
Крім того, погоджену поведінку ПП «Промспецресурс» та ТОВ «Транспромгруп» підтверджує синхронність дій у часі, яка зважаючи на її системність не може вважатись випадковим збігом обставин.
Разом з тим, тервідділення виявило довіреність ПП «Промспецресурс», що надавалась до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві, якою було уповноважено директора ТОВ «Траспромгруп» представляти інтереси підприємства та вести від його імені справи в усіх органах державної влади та у будь-яких інших установах та організаціях. Той факт, що директор ТОВ «Траспромгруп» є довіреною особою ПП «Промспецресурс», яке виступає конкурентом у відкритих торгах та був безпосередньо задіяний до підготовки пропозицій конкурсних торгів обох суб’єктів господарювання, дає органу АМКУ підстави вважати, що учасники готували свої конкурсні пропозиції узгоджено та обмін інформацією між ними здійснювався, в тому числі, через директора.

Узгоджена поведінка ПП «Промспецресурс» та ТОВ «Траспромгруп» призвела до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою при проведенні торгів, внаслідок чого право на укладання договорів за результатами торгів одним із учасників отримано не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати цих торгів.
Штрафні санкції ТОВ «Траспромгруп» – 19 800 грн, ПП «Промспецресурс» – 149 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар