КИЇВСЬКИМ ОБЛАСНИМ ВІДДІЛЕННЯМ АМКУ ВИЯВЛЕНІ ОЗНАКИ НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ ПРОМІНВЕСТБАНКУ

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало публічному акціонерному товариству «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» утриматись від недобросовісних дій шляхом зазначення під час рекламування своїх банківських послуг повної інформації про умови здійснення виплат за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами.

Так, до відділення звернувся споживач щодо відмови Банком повертати йому суму вкладу та нарахованих за ним відсотків у передбачену договором, який був укладений з ПАТ «Промінвестбанк», дату, посилаючись на обмеження, які були встановлені Постановою Правління Національного банку України від 03.03.2016 № 140 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України».

За результатами узагальнення відповідей конкурентів ПАТ «Промінвестбанк», відділенням було встановлено, що протягом 2015 року та поточного періоду 2016 року законодавчі обмеження, зокрема Національного банку України, щодо погашення іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, зі строком їх обігу не менше шести місяців, після настання терміну, зазначеного в цьому сертифікаті, не встановлювались (в тому числі Постановою Правління Національного банку України від 03.03.2016 № 140, на яку посилалось ПАТ «Промінвестбанк» у відповіді споживачу – Заявнику).

У відповідь на вимогу Київського відділення АМКУ, ПАТ «Промінвестбанк» повідомило, що причиною невиплати у строк всієї суми вкладу Заявника та нарахованих за ним відсотків є фінансова неспроможність товариства виконати свої договірні зобов’язання через тимчасові фінансові труднощі банку, які виникли внаслідок різкого відтоку фінансових ресурсів та погіршення фінансового стану банку у період з лютого 2016 року.

Разом з тим, Київським відділенням на сайті ПАТ «Промінвестбанк» за посиланням https://www.pib.com.ua/userfiles/files/04022016_sertificate_ru_new.pdf було встановлено факт розміщення інформаційної сторінки щодо умов розміщення вкладу з видачею «Іменного ощадного (депозитного) сертифікату» ПАТ «Промінвестбанк» з інформацією наступного змісту: «Можливість по завершенні терміну дії зняти 100% суми вкладу та нарахованих відсотків у валюті сертифіката без обмежень, в т. ч. НБУ, згідно чинного законодавства».

Отже, інформація, яку поширює ПАТ «Промінвестбанк», є неповною, може ввести в оману споживачів та вплинути на їх наміри придбати банківські послуги саме у ПАТ «Промінвестбанк», тим самим посилюючи його конкурентоспроможність
на ринку.

На розгляд рекомендацій Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало ПАТ «Промінвестбанк» 15 календарних днів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар