Кіровоградське тервідділення АМКУ оштрафувало два товариства за змову

Кіровоградське тервідділення АМКУ оштрафувало два товариства за змову

ТОВ «ТЕПЛОГАЗБУД-К» та ТОВ «ТЕРМО-С» оштрафовані кіровоградськими антимонопольщиками на 68 000 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у жовтні 2017 року КП «Інженерний центр» проводило процедуру закупівлі робіт по об’єкту ДСТУ Б.Д.1.1-1-2013 «Реконструкція будівлі дитячої консультації Бобринецької ЦРЛ по пров. В.Порика, 6, м. Бобринець, під відомче житло (коригування)». Переможцем закупівлі було визнано ТОВ «ТЕРМО-С», оскільки за результатами розгляду та оцінки саме його тендерна пропозиція була для Замовника найбільш економічно вигідною.

Однак тервідділення АМКУ, у ході здійснення, за власною ініціативою, державного контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних публічних закупівель, проаналізувало інформацію про відкриті торги, які проводились КП «Інженерний центр», та виявило ряд фактів, які свідчили про узгодженість поведінки двох учасників – ТОВ «ТЕПЛОГАЗБУД-К» і ТОВ «ТЕРМО-С», під час їх підготовки та участі у вказаній закупівлі.

А саме:

  1. Обидва товариства одночасно подали свої тендерні пропозиції на торги.

Тендерні пропозиції учасників закупівлі були зареєстровані в центральній базі даних «Рrozorro» в один і той же день, а саме 23 жовтня 2017 року з різницею в часі в 16 хв.

  1. Обидва учасники використовували одну і ту ж IP-адресу при завантаженні документів, передбачених для подання у складі тендерних пропозицій

ТОВ «ТЕПЛОГАЗБУД-К» та ТОВ «ТЕРМО-С» реєструвалися в системі електронних закупівель для участі у торгах з різних ІР-адрес, а створювали проекти тендерних пропозицій для участі в закупівлі, їх реєстрували та завантажували в систему електронних закупівель документи, подання яких передбачено у складі тендерних пропозицій, з єдиної ІР-адреси.

  1. Товариства використовували один і той же програмний комплекс

Усі кошторисні розрахунки, які подавалися на торги ТОВ «ТЕПЛОГАЗБУД-К» та ТОВ «ТЕРМО-С, зроблені вказаними учасниками у програмному комплексі АВК-5 у редакції 3.2.2.

  1. Документи, надані у складі тендерних пропозицій, мали ідентичне оформлення

Встановлена ідентичність як в наповненні, так і за оформленням форм листів, довідок, інформації та реєстрів.

Таким чином тервідділення АМКУ визнало дії ТОВ «ТЕПЛОГАЗБУД-К» та ТОВ «ТЕРМО-С» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), за що і оштрафувало обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар