Кіровоградське тервідділення АМКУ розбиралось з цінами на послуги з оренди торгових місць на Помічнянському ринку

Кіровоградські антимонопольщики надали обов’язкові для розгляду рекомендації підприємству «Помічнянський ринок» Добровеличківського районного споживчого товариства.

Так, тервіддліення АМКУ встановило, що підприємство «Помічнянський ринок», маючи ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку комплексних послуг з надання місць для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами в територіальних межах м. Помічна Добровелічківського району Кіровоградської області, встановило економічно необґрунтовану середню вартість оренди 1 м2 торгового місця.

А саме, підприємство встановило середню вартість оренди 1 м2 торгового місця (площі) в розмірі 37,38 грн/місяць.

Враховуючи, що умови оренди та споживчі властивості торгових місць (площ) ринків відрізняються, підприємство визначило диференційовану плату окремого торгового місця на ринках виходячи з середньої вартості 1 кв.м. торгового місця (площі) з рахуванням коефіцієнту диференціації. При цьому, очікуваний дохід від оренди торгових місць на ринку, визначений за диференційованими цінами, не перебільшує визначеного доходу за середніми цінами – 927,4 тис. грн на рік.

Однак, проаналізувавши матеріали щодо формування середніх цін на оренду одного торгового місця, кіровоградські антимонопольщики встановили, що розрахунок цих цін є економічно необґрунтованим, а середні ціни – завищеними, через включення до повної собівартості оренди торгового місця необґрунтованих витрат, таких як вартість комунальних послуг, які фактично не надаються, а також витрати на капітальний ремонт, що перевищують максимальний розмір витрат, що може бути включено до собівартості оренди.

Таким чином, вцілому сума витрат, що необґрунтовано включено підприємством до повної собівартості орендної плати 1 м2 торгового місця (площі) на Помічнянському ринку, а саме, комунальних послуг об’єкта, що не введено в експлуатацію та витрат на капітальний ремонт об’єктів нерухомості, завищені у 5 разів, що призвело до необґрунтованого зростання середніх цін 1 кв.м. оренди торгових місць (площ).

Такі дії підприємства містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини 2 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов значної конкуренції на ринку.

Тому Кіровоградське тервідділення АМКУ рекомендувало підприємству «Помічнянський ринок» здійснити заходи щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом приведення цін (тарифів) на послуги з оренди торгових місць (площ) до економічно обґрунтованого рівня.

Про результати розгляду рекомендацій суб’єкт господарювання має повідомити відомство у десятиденний строк з дня отримання рекомендацій, а про вжиті заходи до 01 жовтня 2017 року, та надати копії підтверджуючих документів про їх виконання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар