Колегія АМКУ задовольнила скаргу ТОВ «СІОПЛАСТ» щодо неправомірного відхилення його пропозиції

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «СІОПЛАСТ» стосовно порушення замовником – філія «БМФ «УКРГАЗПРОМБУД» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» – порядку проведення процедури закупівлі.

Предмет закупівлі – 7380 літрів фарби (барвники, ґрунтовки). Очікувана вартість закупівлі – 2 313 603 гривні.

Відповідно до протоколу відхилення тендерних пропозицій, замовник відхилив пропозицію скаржника з наступних підстав:

  • невідповідність запропонованого товару за об’ємом сухого залишку фарби, яка використовується в якості грунт/проміжного шару;
  • термін зберігання запропонованих фарб не відповідає вимогам замовника;
  • невідповідність технічних описів продукції скаржника вимогам замовника щодо температурного режиму, при якому використовуються фарби;
  • невідповідність запропонованого товару за об’ємом сухого залишку фарби, яка використовується в якості фінішного шару.

В ході розгляду скарги, Колегією було встановлено, що пропозиція скаржника відповідала всім вимогам тендерної документації, а тому була неправомірно відхилена з зазначених вище підстав.

Крім того, скаржник оскаржував рішення замовника стосовно визначення переможцем закупівлі  ТОВ «СП Барс КО.ЛТД».

Як зазначив скаржник, товариство у складі своєї тендерної пропозиції не надало скан-копії технічних характеристик, завірених виробником (офіційним представником), що не відповідало умовам документації.

Як зазначила Колегія, пропозиція  ТОВ «СП Барс КО.ЛТД» мала бути відхилена замовником як така, що не відповідає умовам тендерної документації.

Отже, замовник застосував дискримінаційний підхід під час розгляду тендерних пропозицій, а саме відхилив пропозицію скаржника, але не відхилив пропозицію ТОВ «СП Барс КО.ЛТД», яка не відповідала умовам тендерної документації.

Рішенням від 11.09.2017 Колегія АМКУ зобов’язала замовника скасувати рішення про відхилення пропозиції ТОВ «СІОПЛАСТ», та скасувати рішення про визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «СП Барс КО.ЛТД».

Рекомендовані публікації

Додати коментар