Комітет оштрафував за завдання шкоди діловій репутації

АМКУ оштрафував ТОВ «Ремцентр+» на 115 тис грн за поширення неправдивих відомостей пов’язаних з ТОВ «Інтергіпс плюс» та його діяльністю.

У жовтні 2016 року клієнти та постачальники ТОВ «Інтергіпс плюс» почали звертатися до товариства з проханням надати роз’яснення щодо отриманих ними електронних листів, надісланих від імені ТОВ «Ремцентр+».

Так, в цих електронних листах містилась інформація, зокрема, про наявність конфліктів між засновниками ТОВ «Інтергіпс плюс», репресивну політику стосовно працівників, погіршення якості послуг та підвищення цін на товари, відмови клієнтів від співпраці.

Однак, як повідомило товариство, що потім підтвердили і його клієнти, викладена у листах інформація про ТОВ «Інтергіпс плюс» та його діяльність є неправдивою та не відповідає дійсності.

АМКУ у свою чергу для з’ясування всіх обставин надіслав ТОВ «Ремцентр+» вимогу про надання інформації на яку суб’єкт господарювання відповів, що не володіє інформацією про фізичну/юридичну особу, яка є власником електронної адреси з якої надсилались ці листи, та повідомив про те, що він не розповсюджував інформацію, яка дискредитує ТОВ «Інтергіпс плюс».

Однак антимонопольне відомство встановило, що IP-адреса з якої відбувалось надсилання цих електронних листів знаходиться у користуванні ТОВ «Ремцентр+», а пошта, з якої надсилались листи, була зареєстрована на керівника ТОВ «Ремцентр+» – Бородатого О. П., оскільки для її активації було використано саме його номер мобільного телефону.

Також, у зазначених електронних листах повідомлялась інформація щодо проведення ТОВ «Ремцентр+» акції, суть якої полягала в тому, що будь-який клієнт ТОВ «Інтергіпс плюс» може направити на електронну пошту товариства виставлений ТОВ «Інтергіпс плюс» рахунок, за специфікацією якого ТОВ «Ремцентр+» пропонує виставити свій рахунок із застосуванням знижки.

У зв’язку з наведеним, Комітетом були опитані суб’єкти господарювання, які скористалися вказаною пропозицією товариства. Зазначені суб’єкти господарювання підтвердили, що в жовтні 2016 року вони скористалися пропозицією ТОВ «Ремцентр+» щодо реалізації будівельних матеріалів саме на умовах, указаних в електронних листах.

Отже, факти реалізації товариством положень та умов акції, запропонованої в електронних листах, які воно нібито не направляло, також свідчать про розповсюдження зазначених електронних листів саме ТОВ «Ремцентр+».

Врахувавши всі ці факти антимонопольщики визнали, що ТОВ «Ремцентр+», вчинило порушення, передбачене статтею 8 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді дискредитації ТОВ «Інтергіпс плюс», а саме: поширення ТОВ «Ремцентр+» неправдивих відомостей, пов’язаних з ТОВ «Інтергіпс плюс» та його діяльністю, які можуть завдати шкоди діловій репутації цього суб’єкта господарювання.

Окрім накладеного штрафу АМКУ ще і зобов’язав порушника у двохмісячний строк з дня одержання цього рішення спростувати інформацію шляхом направлення клієнтам та постачальникам ТОВ «Інтергіпс плюс», серед яких товариство поширювало електронні листи з неправдивою інформацією про ТОВ «Інтергіпс плюс» та його діяльність, відповідних повідомлень про її недостовірність, про що повідомити Антимонопольний комітет України у п’ятиденний строк з дати виконання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар