Комітет прагне встановити чіткі, прості та зрозумілі правила на лотерейному ринку

Комітет прагне встановити чіткі, прості та зрозумілі правила на лотерейному ринку

Сьогодні Антимонопольний комітет України презентував результати дослідження ринку випуску та проведення лотерей.

Як зазначають у відомстві, вказане дослідження було розпочато після опрацювання в травні 2017 року проекту Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, який не був погоджений з причин встановлення ним таких вимог до операторів, які фактично закривають ринок для нових учасників.

Актуальність досліджуваного ринку визначається особливою специфічністю послуги, адже випуск та проведення лотерей відноситься до аддиктивних «товарів», тобто таких, що здатні викликати у споживачів патологічну залежність, а попит на лотерейні послуги не обумовлений природними потребами людини й викликає соціальне засудження.

За результатами цього дослідження, АМКУ встановив, що поточне регулювання галузі має багато прогалин, наслідком чого є складна ситуація на ринку лотерейної діяльності в України.

Основною ж метою дослідження було досягнення належного функціонування ринку з дотриманням балансу інтересів його учасників, споживачів, держави та суспільства. Зазначене можливо досягнути шляхом встановлення чітких, простих та зрозумілих для всіх учасників ринку правил, дотримання яких забезпечить наповнення державного бюджету, кошти з якого будуть спрямовуватися на фінансування сфери здоров’я, культури, спорту тощо.

Також АМКУ зазначає, що протягом тижня профільні регуляторні органи, учасники ринку та незалежні експерти мають можливість висловити свою позицію та направити до АМКУ, за наявності, свої пропозиції/зауваження.

Остаточні ж пропозиції Комітету після їх схвалення будуть направлені до Кабінету Міністрів України для прийняття відповідних рішень та вжиття необхідних заходів.

З презентацією результатів дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Рекомендовані публікації

Додати коментар