Комітет схвалив звіт за результатами дослідження на ринку послуг лоцманського проведення суден

Комітет схвалив звіт за результатами дослідження на ринку послуг лоцманського проведення суден

19 жовтня 2017 року Антимонопольний комітет України схвалив Звіт за результатами дослідження системи кваліфікаційної підготовки морських лоцманів та їх професійної діяльності на ринку послуг лоцманського проведення суден.

В цьому звіті зазначено проблемні питання, що виникають під час проходження теоретичного і практичного навчання, присвоєння кваліфікаційної категорії та отримання посвідчення морського лоцмана.

АМКУ повідомляє, що здійснив аналіз ринку лоцманського проведення суден у розрізі доцільності/недоцільності застосування правил економічної конкуренції у сфері послуг лоцманського проведення суден.

Також з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції антимонопольне відомство запропонувало Міністерству інфраструктури України:

  1. Розглянути можливість внесення змін до законодавства, спрямованих на закріплення умов, за яких послуга теоретичної підготовки для отримання кваліфікації морського лоцмана зможе надаватися на конкурентних засадах. Це дозволить виокремити в окремий ринок відповідну послугу та сприятиме формуванню повноцінного ринку, що функціонуватиме в конкурентному середовищі за ринковими механізмами та забезпечить ефективний його розвиток для задоволення максимальних потреб споживачів.
  2. Погоджувати порядок формування і вартість послуг філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» з тренажерної підготовки та стажування лоцманів, як таких, що надаються єдиним суб’єктом.

З повною версією Звіту можна ознайомиться тут.

Рекомендовані публікації

Додати коментар