Компанія ADS Legal Group і цього року виступила партнером Школи з антимонопольного права

Компанія ADS Legal Group і цього року виступила партнером Школи з антимонопольного права

28 вересня 2019 року Євген Дудник – Керівник напрямку з питань державної допомоги ADS Legal Group, розповідав учасникам VII Школи з антимонопольного права про особливості надання державної допомоги суб’єктам господарювання в Україні.

Під час свого виступу він розповів присутнім про механізми впровадження системи державної допомоги у Україні та про світовий досвід антимонопольних відомств з цього питання, який взяла за взірець і наша держава.

Так, уже минуло два роки як Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» набрав чинності у повному обсязі, проте і досі більшість суб’єктів господарювання не знає про те, як саме може ним скористатись.

«Попри перше враження про доволі широке покриття території України «знаннями про необхідність дотримання вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», більш детальний аналіз правозастосовної практики АМКУ доводить зворотне. У І півріччі 2019 року, як і в 2018 році, кількість повідомлень про державну допомогу, за результатами розгляду яких АМКУ прийняв відповідні рішення, здебільшого не перевищувала 10 повідомлень на область. При цьому, зазвичай ці повідомлення сконцентровано у структурних підрозділах лише 2-3 органів місцевого самоврядування, (подекуди – ще в обласних державних адміністраціях)» – зазначив Євген Дудник.

Також спікер навів приклади успішного застосування програм державної допомоги та розповів про випадки, коли державна допомога вважатиметься незаконною та підлягатиме поверненню до державного бюджету у повному обсязі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар