КОМПАНІЯ “НОВА ЕРА” ТА ВИПРАВНА КОЛОНІЯ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СПОТВОРИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ТОРГІВ

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило антиконкурентні узгоджені дії державного підприємства «ПІДПРИЄМСТВО ОЛЕКСІЇВСЬКОЇ ВИПРАВНОЇ КОЛОНІЇ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПЕНІТЕЦІАРНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ № 25» (м. Харків) та товариства з обмеженою відповідальністю КОМПАНІЯ «НОВА ЕРА» (Харківська обл., смт Зачепилівка) під час участі у конкурсних торгах на закупівлю виробів конструкційних металевих та їхніх частин та закупівлю вмістин металевих легких (придбання урн), які проводились Департаментом житлового господарства Харківської міської ради у липні та серпні 2015 року відповідно.

Про порушення Харківське тервідділення АМКУ повідомила Прокуратура Харківської області.

Розслідування засвідчило, що учасники закупівель подали ідентично оформлені документи, довідки для обох суб’єктів господарювання отримувались одночасно та однією особою. Крім того, спостерігається погоджена поведінка під час формування ціни.

Відділення встановило, що конкурсна пропозиція ТОВ Компанії «Нова Ера» вказує на «пропозицію прикриття» – заявку, яка не має на меті виграш у торгах, а присутня для створення ілюзії конкуренції.

Справжність змагання при проведенні торгів забезпечується таємністю інформації, що міститься у пропозиціях конкурсних торгів. Зокрема, учасники торгів під час підготовки своїх конкурсних пропозицій конкурують між собою та повинні формувати пропозицію самостійно (незалежно від інших учасників). Враховуючи зазначене, під час проведення торгів пропозиція конкурсних торгів, що перемогла, повинна містити конкурентні та заздалегідь невідомі іншим учасникам умови.

Штрафні санкції –  136 000 грн для кожного суб’єкта господарювання.

Крім штрафних санкцій, обом компаніям заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях.

Рекомендовані публікації

Додати коментар