Конкурентна політика – основа розвитку економіки України

Конкурентна політика – основа розвитку економіки України

15 – 16 березня 2018 року у Києві відбувся VII Щорічний міжнародний форум з конкуренційної політики. У свою чергу представники юридичної компанії ADS Legal Group також взяли участь у цьому заході.

Зокрема, перший день Форуму був присвячений обговоренню подальшого розвитку економічної конкуренції в Україні шляхом використання провідних світових практик.

Під час заходу представники міжнародних організацій, конкурентних відомств світу та центральних органів виконавчої влади України спільно з представниками профільних асоціацій, бізнес-кіл і громадськості розглядали питання присвячені вдосконаленню системи формування та реалізації конкурентної політики в Україні.

Так, Юрій Терентьєв, Голова Антимонопольного комітету України зазначив, що активна нормотворча робота, яку останнім часом проводить АМКУ, щодо наближення вітчизняного законодавства до практик ЄС, вже є свідченням ефективної роботи антимонопольного відомства. При цьому, за його словами, було розпочато рух до більш тісної співпраці з органами влади щодо розвитку конкурентної політики як на національному рівні, так і на рівні галузей.

У свою чергу очільники конкурентних відомств Європи, що були присутні на Форумі, розповіли присутнім про власний досвід впровадження ефективної системи формування і реалізації конкурентної політики та поділились своїм баченням подальшого розвитку України в цьому напрямку.

«Чим менше розвинена конкуренція – тим більше корупції, і навпаки, якщо немає корупції, то розвивається конкуренція», – наголосила Сабін Зігельскі, старший експерт з питань конкуренції ОЕСР.

Також під час заходу обговорювались досягнення та проблемні аспекти пов’язані з ключовими реформами, які останнім часом відбуваються в Україні (публічні закупівлі, енергетика, транспорт, охорона здоров’я тощо). І хоча бачення держави, бізнесу та експертного середовища стану конкуренції на стратегічних ринках, що реформуються, дещо відрізняються, проте учасники заходу погодились з тим, що нові реформи є дійсно важливими, оскільки вони позитивно впливають на розвиток і захист конкуренції в нашій державі.

Зі свого боку представники юридичної компанії ADS Legal Group відмітили важливість та нагальність обговорюваних на Форумі питань. Подібні заходи виступають своєрідними «площадками для обговорення» і дають можливість безпосереднього та відкритого спілкування представників бізнесу з державними органами влади, відповідальними за формування та реалізацію конкурентної політики у відповідних галузях.

Рекомендовані публікації

Додати коментар