КП “Харківський метрополітен” таки має заплатити штраф АМКУ

КП “Харківський метрополітен” таки має заплатити штраф АМКУ

Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу КП «Харківський метрополітен», а постанову Харківського апеляційного господарського суду – без змін.

Так, Харківське тервідділення АМКУ у 2017 році встановило, що КП «Харківський метрополітен», не виконавши пункт 4 резолютивної частини рішення Харківського тервідділення АМКУ від 12.06.2014 № 138-р/к у справі № 2/02-158-14, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді невиконання рішення органів Антимонопольного комітету України.

За таке порушення законодавства про захист економічної конкуренції підприємство було оштрафовано на 68 000 грн.

Зі свого боку КП «ХАРКІВСЬКІЙ МЕТРОПОЛІТЕН» скористалося своїм правом оскаржити вищевказане рішення у судовому порядку.

Однак всі судові інстанції, включаючи Верховний суд, стали на сторону органу Комітету вказавши, що вони встановили обґрунтованість висновків тервідділення АМКУ стосовно наявності в бездіяльності підприємства порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді невиконання рішення органу Антимонопольного комітету України, за що в межах розміру, визначеного Законом України «Про захист економічної конкуренції», і було накладено відповідний штраф.

Також, як вказує суд, доводи підприємства, які наведені в касаційній скарзі, безпосередньо пов’язані із встановленням фактичних обставин справи та оцінкою доказів у ній, тоді як суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази. Тому аргументи, наведені підприємством і не були прийняті Касаційним господарським судом.

У свою чергу, як повідомляють харківські антимонопольщики, КП «ХАРКІВСЬКІЙ МЕТРОПОЛІТЕН» вже сплатило штраф до Державного бюджету України.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар