КП «Київавтошляхміст» двічі оштрафоване антимонопольщиками

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало КП «Київавтошляхміст» на 68 тис. грн за виконання рішення органу Комітету не в повному обсязі.

У 2014 році тервідділення АМКУ своїм рішенням визнало, що комунальне підприємство по утриманню мостів і шляхів м. Києва «Київавтошляхміст», займаючи монопольне (домінуюче) становище на ринку надання в користування місця в мережевому каналі штучних споруд з часткою 100 %, встановило економічно необґрунтовану вартість утримання 1 погонного метру (п.м) споруди, де розташовані канали для комунікаційних мереж.

Орган Комітету визнав такі дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку та оштрафував підприємство на 34 000 грн.

Також тервідділення зобов’язало КП «Київавтошляхміст» припинити вказане порушення шляхом приведення вартості утримання 1 п.м. споруди, де розташовані канали для комунікаційних мереж, до економічно обґрунтованого рівня у двомісячний строк з дня отримання рішення.

Однак підприємство скористалось своїм правом звернутись до Господарського суду міста Києва з метою оскарження рішення органу АМКУ.

Суд повністю відмовив КП «Київавтошляхміст» у задоволенні позовних вимог.

Київський апеляційний господарський суд та Вищий господарський суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін, а позовні вимоги КП «Київавтошляхміст» – без задоволення.

КП «Київавтошляхміст» сплатило накладений штраф, але вартість утримання 1 п.м. споруди, де розташовані канали для комунікаційних мереж, до економічно обґрунтованого рівня не привело.

Не виконання рішення відомства у цій частині КП «Київавтошляхміст» пояснило тим, що Третейським судом було прийнято рішення про визнання договору між КП «Київавтошляхміст» і ТОВ «Телесистеми України», яке якраз і скаржилось на завищені ціни товариства, недійсним, тому у останнього відпала правова підстава щодо використання майна територіальної громади м. Києва для прокладання кабелів зв’язку, а у КП «Київавтошляхміст» «…відпала підстава для нарахування плати за використання ТОВ «Телесистеми України» місць для прокладання кабелів…» (мова оригіналу).

Але антимонопольщики наголосили, що рішення органу Комітету не стосувалось договірних відносин КП «Київавтошляхміст» та ТОВ «Телесистеми України», предметом розслідування було встановлення підприємством економічно необґрунтованої вартості послуг з надання в користування місця в мережевому каналі штучних споруд, а тому таке твердження не є свідченням виконання КП «Київавтошляхміст» рішення в частині приведення вартості утримання 1 п.м. споруди, де розташовані канали для комунікаційних мереж, до економічно обґрунтованого рівня.

Відповідно такі дії з боку КП «Київавтошляхміст» були кваліфіковані Київським тервідділенням АМКУ як порушення, передбачене пунктом 4 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді виконання рішення органів Антимонопольного комітету України не в повному обсязі, за що на підприємство і було накладено штраф у розмірі 68 тис грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар