КП «Міськводоканал» потрапило в поле зору сумських антимонопольщиків

Сумське тервідділення АМКУ рекомендувало КП «Міськводоканал» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До органу Комітету звернувся громадянин із заявою щодо дій комунального підприємства «Міськводоканал» Сумської міської ради, які полягають у зволіканні з видачою технічних умов на приєднання житлового будинку в с. Сад до централізованої системи водопостачання.

В результаті розгляду цієї заяви антимонопольщики встановили, що КП «Міськводоканал» має ознаки суб’єкта господарювання, що займав монопольне (домінуюче) становище на ринках послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення у територіальних (географічних) межах м. Суми, де розташовані діючі мережі підприємства, у 2016 році та продовжує його займати у поточному періоді 2017 року.

У свою чергу громадянин, що звернувся до підприємства із заявою щодо видачі технічних умов на приєднання житлового будинку в с. Сад до централізованої системи водопостачання, окрім інших документів, надав згоду громадянки Бондарєвої Г.В. на підключення до водопровідних мереж, власником яких є ця особа.

Однак у передбачений законодавством термін КП «Міськводоканал» технічні умови на приєднання до мереж водопостачання не надав, оскільки, як повідомило підприємство, йому необхідна була технічна документація та документи, які свідчать про володіння Бондарєвою Г.В. відповідною водопровідною мережею.

Проте главою 2.6 Правил технічної експлуатації передбачено, що для експлуатації і оперативного технічного управління роботою системи водопостачання та водовідведення постійному зберіганню в архіві виробника, яким є КП «Місьководоканал», підлягають повні комплекти затверджених проектів на будівництво (реконструкцію) систем водопостачання та водовідведення з усіма додатками, тобто й технічні умови на приєднання нових споживачів.

Тобто підприємство, як виробник та виконавець послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, повинен зберігати технічні умови на приєднання, що ним видавались, та проектну документацію, а отже й мати інформацію щодо вже приєднаних об’єктів (в тому числі документацію, що містить інформацію щодо власника мереж Бондарєвої Г.В.). Зволікання ж КП «Міськводоканал» з видачою технічних умов позбавляє можливості заявника закінчити будівництво власного об’єкта та ввести його в експлуатацію, що може призвести до ущемлення його інтересів.

Тому дії КП «Міськводоканал», які полягали у невидачі технічних умов на приєднання до мереж водопостачання у передбачений законодавством термін, за визначенням органу Комітету, містять ознаки порушення передбаченого пунктом 2 статті 50 та частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення у територіальних (географічних) межах м. Суми, де розташовані діючі мережі підприємства, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Таким чином Сумське тервідділення АМКУ надало КП «Міськводоканал» Сумської міської ради обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом видачі громадянину технічних умов на приєднання до мереж водопостачання.
На виконання рекомендацій підприємство має 10 днів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар