КП «Вінницяоблводоканал» платитиме штраф АМКУ частинами

КП «Вінницяоблводоканал» платитиме штраф АМКУ частинами

Вінницьке тервідділення АМКУ розстрочило сплату штрафу в сумі 30 000 грн на 6 місяців.

У вересні 2017 року вінницькі антимонопольщики оштрафували КП «Вінницяоблводоканал» на 30 000 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» – зловживання монопольним становищем на ринках послуг з централізованого водопостачання та водовідведення шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Так, орган Комітету визнав, що підприємство зловживало своїм монопольним становищем на ринку послуг з централізованого водопостачання в територіальних межах м. Вінниці (в межах території, де розташовані власні та експлуатовані мережі підприємства) у вигляді повної відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання.

У свою чергу КП «Вінницяоблводоканал» звернулось до тервідділення АМКУ з проханням розстрочити строк сплати цього штрафу на 6 місяців у зв’язку з важким фінансовим становищем.

Як вказував порушник, за результатами фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2017 року КП «Вінницяоблводоканал» отримало збитки від основної діяльності у розмірі 17 215 грн. Основною причиною збитковості – є надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за тарифами, які лише на 82% відшкодовують витрати на їх виробництво.

З метою врегулювання зазначеної ситуації підприємство подало Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення на 2018 рік, однак на цей час нові розрахунки ще не затверджені.

Таким чином тервідділення АМКУ прийняло рішення розстрочити КП «Вінницяоблводоканал» сплату штрафу в сумі 30 000 грн, на 6 місяців зі сплатою помісячно по 5 000 грн.

(!) У відповідності з частиною 6 статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за заявою особи, на яку накладено штраф, органи Антимонопольного комітету України своїм рішенням мають право відстрочити або розстрочити сплату накладеного ним штрафу.

Рекомендовані публікації

Додати коментар