Куди заведе справа АМКУ проти туроператорів за валютну прив’язку цін

Куди заведе справа АМКУ проти туроператорів за валютну прив’язку цін

Нещодавно Київське тервідділення АМКУ повідомило про відкриття справи проти 10 найбільших  туроператорів України, які є фактично місцевими представництвами міжнародних компаній.

За результатом дослідження в АМКУ встановил, що ТОВ «Пегас Туристик» (Pegas Touristik), ТОВ «Тез Тур» (Tez Tour), ТОВ «Джоін Ап!» (Join UP!), ТОВ «Корал Тревел» (Coral Travel), ТОВ «Тревел Профешнл Груп» (TPG), ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур» (Anex Tour), ТОВ «ТТВК» (TUI), ТОВ «Музенідіс тревел Україна» (Mouzenidis Travel), ТОВ «Компас Україна» (Kompas Touroperator), ТОВ «Альф туристичний оператор» (Alf) розміщують на власних веб-сайтах неточну інформацію про вартість надання туристичного продукту. Умовно кажучи, турпоператори вказували у своїй рекламі, що вартість якогось туру становить $200, не оголошуючи вартість у гривневому еквіваленті. Але оплату від клієнтів приймали в гривні не по відомому всім курсу Нацбанку на дату оплати, а по власному курсу, який був більшим від офіційного. І могла скластись ситуація, що турист приймав рішення про купівлю туру, виходячи з власного розрахунку 200 доларів по курсу 24 – це 4800 грн, але приходячи безпосередньо в турфірму він стикався з курсом 27 і мав би платити 5400 грн.

Турагенства справді рекламують свої продукти, номіновані у валюті. Це пов’язано з наступним. Всі тури купуються за кордоном за валюту, і відповідно всі виплати по ним теж прив’язані до валюти, а не до гривні. Відтак прив’язка до валюти цілком зрозуміла. А курс встановлюють вищий для хеджування валютних ризиків. Бо тури часто купуються задовго до їх використання.

Далі коментар Євгена Мельниченка  – Керівника  компанії ADS Legal Group, можна прочитати за посиланням

http://nashigroshi.org/2020/02/03/kudy-zavede-sprava-amku-proty-turoperatoriv-za-valiutnu-pryv-iazku-tsin/

Рекомендовані публікації

Додати коментар