Київські антимонопольщики розпочали розгляд справи проти ПАТ «Укртелеком»

Київські антимонопольщики розпочали розгляд справи проти ПАТ «Укртелеком»

Київське тервідділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками вчинення ПАТ «Укртелеком» порушення, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Орган Комітету встановив, що ПАТ «Укртелеком» в рекламній листівці, яку розповсюджувало товариство, було зазначено, що вартість Інтернету на рік при підключені до акції для абонентів багатоквартирних будинків складатиме 246 грн на рік, тобто з 1 по 6 місяць – по 1 грн за місяць, а з 7 по 12 місяць – по 40 грн на місяць. Натомість, як встановили антимонопольщики, споживачі, які набули статус абонента ПАТ «Укртелеком» під час проведення акції «Легкий старт» щомісяця мають сплачувати додаткову плату в розмірі 25,00 грн (з ПДВ) за користування ІР-з’єднанням, хоча в рекламній листівці про це не було зазначено.

Тобто вартість послуг для таких споживачів має становити 546,00 грн на рік, тобто з 1 по-6 місяць – по 26 грн на місяць, а з 7 по 12 місяць – по 65,00 грн на місяць.

Крім того, в згаданій рекламній листівці також відсутня будь-яка інформація про те, що вартість підключення до послуги «Інтернет від Укртелеком» є платною та становить: обов’язково 1,20 грн (з ПДВ) за підключення «на стороні оператора» (ПАТ «Укртелеком») та додатково 60,00 грн (з ПДВ) у разі здійснення підключення за адресою, зазначеною абонентом, фахівцем ПАТ «Укртелеком».

Антимонопольне відомство зазначає, що надання товариством такої неточної інформації, зокрема, про фактичну вартість підключення та користування послугою «Інтернет від Укртелеком», яка суттєво впливає на кінцеву вартість послуги, може надати ПАТ «Укртелеком» неправомірні переваги у конкуренції, порівняно з іншими конкурентами, які зазначають повну й достовірну інформацію про умови та вартість підключення і користування послугою доступу до мережі Інтернет.

Таким чином Київське тервідділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками вчинення ПАТ «Укртелеком» порушення, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: поширення суб’єктом господарювання неточних відомостей про ціну послуги, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, що може вплинути на наміри споживачів щодо придбання послуг саме в цього суб’єкта господарювання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар