Лікарні Тернопільщини зловживали своїм монопольним становищем

Лікарні Тернопільщини зловживали своїм монопольним становищем

Тернопільське тервідділення АМКУ рекомендувало чотирьом лікарням вжити заходи щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та привести розрахунки вартості проведення медичних оглядів до економічно обґрунтованого рівня.

Орган Комітету досліджуючи ринок надання платних медичних послуг, зокрема, проведення платних медичних оглядів, закладами охорони здоров’я Тернопільської області, виявив в діях Підволочиської комунальної центральної районної лікарні, Чортківської центральної комунальної районної лікарні, Підгаєцької центральної районної комунальної лікарні та Козівської центральної районної комунальної лікарні ознаки порушення.

Річ в тому, що антимонопольщики з`ясували, що кожна з цих лікарень є єдиною установою в межах свого основного населеного пункту та навколишніх сіл, яка проводить платні медичні огляди та не зазнає конкуренції на вказаному ринку, і відповідно становище кожної з цих лікарень, як стверджує тервідділення АМКУ, містить ознаки монопольного (домінуючого) на ринку.

Тервідділення АМКУ в свою чергу встановило, що кожна медична установа має затверджені тарифи на платні послуги, які надаються лікарнею, для проведення різних видів обов’язкових профілактичних медичних оглядів. Проте до калькуляції вартості послуг кожного з медичних оглядів у всіх лікарнях були внесені затрати робочого часу медичної сестри, санітарки чи бухгалтера.
Антимонопольщики зазначають, що всі тестування та заповнення медичних карток проводяться лікарями, а затрати робочого часу медичної сестри, санітарки або ж бухгалтера, зайво внесені до калькуляції щодо розрахунку собівартості проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів.

Такі дії з боку лікарень обмежують інтереси споживачів послуг, які змушені сплачувати за їх отримання додаткові кошти.

Відповідно Тернопільське тервідділення АМКУ надало всім чотирьом лікарням обов’язкові для розгляду рекомендації привести розрахунки вартості проведення медичних оглядів до економічно обґрунтованого рівня та встановило термін – 15 листопада 2017 року – до якого всі медичні заклади повинні повідомити відомство про результати розгляду цих рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар