«ЛІКИ ЗА НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ» – ІНФОРМАЦІЯ, ЩО ВВОДИТЬ В ОМАНУ

Товариству з обмеженою відповідальністю «Суматра-ЛТД» Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України надані обов’язкові для розгляду рекомендації у 15-денний термін припинити дії, що містять ознаки порушення, передбаченого частиною першою статті 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»,  у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

На фасадах аптечних закладів мережі ТОВ «Суматра-ЛТД» розміщує плакати рекламного характеру з інформацією «Ліки за низькими цінами». Як повідомило відділенню товариство, рекламне оголошення містить інформацію (зноску) про те, що під виразом «Ліки за низькими цінами» маються на увазі лікарські засоби, що приймають участь в актуальному ціновому каталозі «Аптечний вісник», відповідно до якого споживачам пропонуються ліки за мінімальною торгівельною націнкою, внаслідок чого ціна реалізації таких ліків в період дії цінового каталогу є суттєво нижчою від середньої ціни, що встановилася на ринку.

Проте, спосіб викладення інформації, яка має суттєвий вплив на вибір споживача, зокрема напису «Маються на увазі ліки, які беруть участь в каталозі «Аптечний ВІСНИК»» не сприяє ознайомленню споживачів з її змістом, оскільки зазначений напис виконано непримітним та значно меншим розміром шрифту від шрифту, яким наведена основна інформація.

Такий спосіб викладення інформації спрямований на ускладнення ознайомлення потенційних споживачів з повною інформацією про умови продажу товарів та створює у споживачів – потенційних покупців уявлення про те, що ціни в аптечних закладах
ТОВ «Суматра-ЛТД» нижчі від цін на аналогічні товари інших продавців, що може вплинути на наміри потенційних покупців щодо придбання лікарських засобів та медичних товарів в аптечних закладах товариства.

Таким чином, спосіб викладення ТОВ «Суматра-ЛТД» зазначеного рекламного оголошення може ввести в оману споживачів щодо справжніх умов придбання  в аптечних закладах товариства ліків за низькими цінами.

Протягом 15 днів з дня одержання рекомендацій ТОВ «Суматра-ЛТД» повинно припинити недобросовісну конкуренцію.

Крім ТОВ «Суматра-ЛТД», відділення надавало обов’язкові для розгляду рекомендації припинити порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, «Аптека низьких цін» товариствам «Вітамін-1», «Вітамінка» та ФОП Максимчук О.В. (2014-2015 рр).

Рекомендовані публікації

Додати коментар