ЛИСТ БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ СКАСУВАННЯ РІШЕНЬ АМКУ – ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Товариством “НВП “Горн” (м. Харків) оскаржувалось рішення адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, яким дії товариства “НВП “Горн” були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді неподання інформації територіальному відділенню АМК у встановлені головою територіального відділення АМК строки.

В позовній заяві товариство посилалось, окрім іншого, на лист бізнес-омбудсмена, адресований голові Антимонопольного комітету України, в якому вказувалося про надмірний тиск на товариство та порушення його прав.

Вищим господарським судом України було встановлено, що такий лист не є доказом у справі та підставою для скасування оспорюваного рішення.

Шостого вересня Вищий господарський суд України підтримав рішення Харківського відділення.

Щодо суті спору, зазначимо наступне.

Вимога, на яку товариство не подало інформацію, надсилалась під час розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (справа 1). Товариство “НВП “Горн” було одним із учасників торгів.

Товариство, після отримання вимоги про надання інформації, звернулося до Харківського відділення з листом щодо надання роз’яснень стосовно підстав проведення перевірки. Відповідні роз’яснення тервідділення надало та одночасно продовжило строк надання інформації на вимогу. Однак, товариство у встановлений строк інформацію так і не подало.
В межах наданих повноважень Харківське відділення розпочало та розглянуло справу про порушення ТОВ “НВП “Горн” законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та оштрафувало товариство на 28 тис. 647 грн (справа 2).

Рішення у справі 1 (про антиконкурентні узгоджені дії) було визнано недійсним господарським судом Харківської області.

У зв’язку з цим, в позовній заяві про визнання недійсним рішення у справі 2 Товариство зазначало, що винесення цього рішення є протиправним, тому що воно було прийнято після набуття законної сили рішення господарського суду Харківської області, яким визнано недійсним рішення у справі 1.

Вищий господарський суд України встановив наступне.

Неподання інформації територіальному відділенню АМК у встановлені головою територіального відділення АМК строки утворює склад самостійного порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а тому визнання недійсним рішення у справі 1 у частині визнання дій ТОВ “НВП “Горн” антиконкурентними узгодженими діями, що стосуються спотворення результатів торгів, та накладення на товариство штрафу, не може бути підставою для звільнення ТОВ “НВП “Горн” від відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Отже, зважаючи на наведені законодавчі приписи, а також встановлені попередніми судовими інстанціями фактичні обставини справи, територіальне відділення АМК у межах надання йому повноважень мало право витребувати у ТОВ “НВП “Горн” відповідну інформацію, необхідну для його діяльності.

ТОВ “НВП “Горн”, в свою чергу, зобов’язане було надати таку інформацію у встановлені строки. Наведені ТОВ “НВП “Горн” обставини не визначаються законодавством як підстави для звільнення суб’єкта господарювання від виконання відповідного обов’язку, а, отже, й не могли бути причиною визнання оспорюваного рішення недійсним.

В черговий раз Вищий господарський суд України підтримав рішення АМКУ щодо інформаційного порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар