Луганські антимонопольщики оштрафували «виробника» Pepsi

Луганське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Вагер» на 68 тис грн за неправомірне використання знаку для товарів і послуг «Pepsi».

Так, на адресу органу Комітету надійшло звернення ТОВ «Сандора» щодо неправомірних дій ТОВ «Вагер» у вигляді неправомірного використання знаку для товарів і послуг «Pepsi» та оформлення упаковки товарів (етикеток) без дозволу (згоди) ТОВ «Сандора», яке почало використовувати його у своїй господарській діяльності ще з 2007 року на основі договору з компанією PEPSICO, INK (США), яка є власником цього товарного знаку.

Для з’ясування всіх обставин антимонопольщики направили ТОВ «Вагер» вимогу про надання необхідної інформації, однак товариство так не відповіло відомству.

Тоді тервідділення АМКУ, провівши порівняльний аналіз етикеток напоїв «Pepsiсо» виробництва ТОВ «Вагер» та «Pepsi» ТОВ «Сандора», встановило схожість цих товарів, а саме, на обох етикетках є зображення кола з трьома хвилями червоного, білого та синього кольорів, напис «Рepsi» однакового шрифту і кольору. Також окрім схожості в етикетках обидва напої мають темно-коричневий колір, солодкий смак, аромат напою «Pepsi» та належать до газованих напоїв.

Таким чином все це дало можливість тервідділенню АМКУ стверджувати, що ТОВ «Вагер», реалізуючи такий напій могло отримати надприбуток за рахунок недодержання прибутку ТОВ «Сандора», яке вже набуло певної ділової репутації. Тобто пересічний споживач купуючи продукцію ТОВ «Вагер», і вважаючи, що це продукція виробництва ТОВ «Сандора», може бути введеним в оману, а ТОВ «Вагер» може отримати прибуток не завдяки власним досягненням, а шляхом недобросовісної конкуренції на ринку.

Такі дії з боку ТОВ «Вагер», були кваліфіковані Луганським тервідділенням АМКУ як порушення законодавства, що передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного використання позначень за що порушник і отримав відповідний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар