Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало двох змовників

Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало двох змовників

ТОВ «Компанія Вестінвест» та ТОВ «Західпласт» заплатять по 68 000 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Верхньобілківська сільська рада Пустомитівського району у 2017 року через Prozorro проводила процедуру закупівлі по об’єкту «Реконструкція очисних споруд глибокого біологічного очищення стічних вод в с. Верхня Білка Пустомитівського району Львівської області (коригування)».

Участь у цій процедурі взяли два учасника – ТОВ «Компанія Вестінвест» та ТОВ «Західпласт».

Переможцем було визнано ТОВ «Західпласт» з яким замовник і уклав договір на суму 5 716 208 грн.

Однак львівські антимонопольщики, проаналізувавши пропозиції учасників конкурсних торгів, дійшли до висновку, що обидва товариства здійснили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Зокрема, на узгодженість поведінки вказували такі фактори:

  • Тендерні пропозиції обох учасників мали нехарактерну схожість за змістом і формою. Так, учасники однаково відхилялись від запропонованих замовником форм оформлення певних документів, вносивши при цьому до них однакові зміни.
  • Синхронність дій у часі – одночасне отримання одних і тих же довідок у певних установах.
  • Одна і та ж особа отримувала необхідні довідки як для ТОВ «Компанія Вестінвест», так і для ТОВ «Західпласт».
  • Учасники використовували один і той же номер телефону для контактування та набору персоналу в оголошеннях про працевлаштування.
  • Наявність родинних зав’язків – дружина засновника ТОВ «Компанія Вестінвест», яка займає посаду менеджера з персоналу в цій компанії, є сестрою засновника ТОВ «Західпласт».
  • Обидва товариства мають відкриті розрахункові рахунки в одних і тих же банках, і обслуговуються у тих самих банківських відділеннях.

Все це в сукупності і дало підстави тервідділенню АМКУ визнати обидва товариства порушниками законодавства та оштрафувати їх на відповідні суми.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар