ЛЬВІВСЬКЕ ТЕРВІДДІЛЕННЯ АМКУ ОШТРАФУВАЛО ЗА УЗГОДЖЕНІ ДІЇ ПІД ЧАС ТОРГІВ, ПРОВЕДЕНИХ В 2016 РОЦІ АЕРОПОРТОМ «ЛЬВІВ»

До Львівського обласного тервідділення АМКУ звернулось Управління Служби безпеки України у Львівській області щодо дій ПП «ОККО – Бізнес Контракт» (м. Київ) та ТОВ «Поділлянафтозбут» (м. Вінниця), які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького у 2016 році проводило конкурсні торги на закупівлю «Паливо рідинне та газ; оливи мастильні; паливо (бензин А-95; дизельне паливо; паливо для реактивних двигунів (авіа паливо)». Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції такі суб’єкти господарювання, як: ПП «ОККО – Бізнес Контракт» та ТОВ «Поділлянафтозбут».

Найбільш економічно вигідною була визнана пропозиція від ПП «ОККО – Бізнес Контракт». Проте під час аналізу матеріалів тервідділенням АМКУ було встановлено факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх тендерної документації.
Також Львівське тервідділення встановило факт існування фінансово-господарських зв’язків між ПП «ОККО – Бізнес Контракт» та ТОВ «Поділлянафтозбут» щодо купівлі-продажу продукції, яка є предметом закупівлі, а це вказує на те, що учасники обізнані щодо поведінки один одного та не виступають як повноцінні (незалежні) конкуренти у процедурі закупівлі.

Ще однією обставиною, що свідчить про співпрацю обох суб’єктів господарювання є те, що засновники ТОВ «Поділлянафтозбут» займали керівні посади та отримували заробітну плату в суб’єктах господарювання, які входять в ПАТ «Концерн Галнафтогаз». ПАТ «Концерн Галнафтогаз» володіє мережею автозаправних комплексів «ОККО» в Україні та є засновником ПП «ОККО – Бізнес Контракт».

Отже, вказані вище обставин підтверджують той факт, що ПП «ОККО – Бізнес Контракт» та ТОВ «Поділлянафтозбут» шляхом узгодження своїх дій усунули конкуренцію та змагальність, і тому порушили право ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького на отримання найбільш ефективного результату від проведення торгів, який досягається у зв’язку з наявністю лише справжньої конкуренції.

Таким чином, ПП «ОККО – Бізнес Контракт» та ТОВ «Поділлянафтозбут» узгодивши поведінку на торгах вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
Врахувавши те, що порушення було вчинене суб’єктами господарювання вперше і те, що жоден з них не визнав факт вчинення порушення, не надав заперечень Львівське тервідділення  07.02.2017 оштрафувало ПП «ОККО – Бізнес Контракт» на 68 тис. грн, а ТОВ «Поділлянафтозбут» на 50 тис. грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар