Львівське тервідділення АМКУ встановило порушення на ринку ритуальних послуг

Львівське комунальне підприємство «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» оштрафовано на 8 000 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

До органу Комітету надійшла заява від громадянки стосовно неправомірного застосування ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» подвійного тарифу на ритуальні послуги в разі поховання померлих до 24 годин після смерті.

Так, на стенді підприємства «інформація для відвідувачів» було розміщено повідомлення: «Згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу» виконавець волевиявлення померлого звертається до ритуальної служби з приводу укладення договору – замовлення на організацію та проведення поховання не пізніше 24 години до їх проведення. Враховуючи побажання виконавця волевиявлення померлого адміністрація ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» проводить послугу «сьогодні на сьогодні» з оплатою в розмірі подвійної вартості замовлення послуг».

Львівське тервідділення АМКУ у свою чергу встановило, що ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» займає монопольне (домінуюче) становища на ринку надання ритуальних послуг із часткою 100%, оскільки підприємство, згідно з державними актами на право постійного користування землею, є балансоутримувачем 11 кладовищ, а надання місця під поховання померлих на цих кладовищах іншими суб’єктами господарювання є неможливим.

Також антимонопольщики з’ясували, що відповідно до пункту 17 «Необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення» поховання проводиться не раніше, ніж через 24 години після настання смерті, при наявності відповідних підстав поховання, як виняток, може бути проведено в день оформлення. Проте, збільшення вартості наданих послугу зв’язку із скороченням терміну поховання вищевказаними вимогами не передбачено.

У зв’язку з цим, за висновком тервідділення АМКУ, встановлення подвійної оплати є безпідставним та нічим необґрунтованим.

Як встановив орган Комітету, ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» збільшуючи вартості ритуальних послуг у зв’язку із скороченням терміну поховання (до 24 год.), вчиняв порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 1 частини другої статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання ритуальних послуг шляхом встановлення таких умов реалізації послуг, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Тепер у підприємства є два місяці для сплати вказаного штрафу.

Рекомендовані публікації

Додати коментар