Львівське тервідділення АМКУ встановило завищені торговельні надбавки на лікарські засоби в аптеках товариства “Аптека 3І”

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило, що дії ТОВ «Аптека 3І» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами шляхом встановлення таких цін, які неможливо було встановити за умов існування значної конкуренції.

Такого висновку тервідділення АМКУ дійшло за результатами проведеного дослідження ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами за 2014 та І півріччя 2015 рр. у територіальних межах м. Сколе та м. Стрий Львівської області, м. Берегове Закарпатської області, Свалявського району Закарпатської області та Бережанського району Тернопільської області.
Антимонопольщики виявили, що в ТОВ «Аптека 3І» у період – 2014 та І півріччя 2015 рр. торговельні націнки на окремі лікарські засоби становили понад 30 %. Особливо зростали націнки на лікарські засоби для лікування гострих респіраторних захворювань (листопад – квітень).
Зростання цін відбулось як з об’єктивних причин (зростання закупівельних цін), так і за рахунок збільшення торговельної надбавки, яка в окремих випадках складала 50%.

З метою усунення причин виникнення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції, ТОВ «Аптека 3І» отримало від Львівського тервідділення АМКУ рекомендації, про виконання яких повинно повідомити тервідділення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар