Львівське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

Львівське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

ТОВ «Інвестюрком «Практика» та ВАТ «Меридіан» оштрафовані львівськими антимонопольщиками на 68 000 грн кожне за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У 2017 році регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», через систему електронних закупівель «Prozorro», проводила процедуру закупівлі лічильників електроенергії.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли два учасника – ТОВ «Інвестюрком «Практика» та ВАТ «Меридіан». Переможцем було визнано ТОВ «Інвестюрком «Практика» з ціновою пропозицією 1 163 970 грн.

Однак тервідділення АМКУ проаналізувавши документи, подані обома учасниками у складі конкурсних пропозицій, виявило ряд факторів, які на думку антимонопольщиків, вказували на узгодженість поведінки обох товариств під час підготовки та участь у цих торгах.

Зокрема, обидва товариства подали документи, що мали значну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, використовували одну і ту же ІР-адресу, подавали свої пропозиції через один і той же електронний майданчик, а також під час проведення аукціону не зменшували свої цінові пропозиції.

Всі ці фактори, за визначенням органу Комітету, у своїй сукупності і вказують на те, що на стадії підготовки своїх тендерних пропозицій ТОВ «Інвестюрком «Практика» та ВАТ «Меридіан» були обізнані щодо конкурсних пропозицій один одного, що у свою чергу могло призвести до переваги одного з учасників під час конкурентного відбору з метою визначення переможця процедури закупівлі.

Таким чином вказані дії антимонопольщики і кваліфікували як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6 і пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що обидва товариства і отримали відповідний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар