Львівські антимонопольщики виявили антиконкурентні узгоджені дії на торгах

Львівські антимонопольщики виявили антиконкурентні узгоджені дії на торгах

ТОВ «Будівельно-монтажне управління №77 «Житлопостач» та ТОВ «Науково-виробнича корпорація «Клімат Сервіс» оштрафовані за змову на торах.

У 2015 році Військова частина А4150 провела відкриті торги на закупівлю виробів з бетону для будівництва. Участь у цій процедурі закупівлі взяли ТОВ «Будівельно-монтажне управління №77 «Житлопостач» та ТОВ «Науково-виробнича корпорація «Клімат Сервіс».

Найбільш економічно вигідною визнано було пропозицію – ТОВ «Будівельно-монтажне управління №77 «Житлопостач» з ціновою пропозицією – 3 995 307,97 грн.

Однак працівники Львівського тервідділення АМКУ, перевіривши документацію конкурсних торгів обох учасників, виявили певні обставини, які свідчили про узгодження поведінки учасників торгів під час участі в цих конкурсних торгах.

Зокрема, такими обставинами були:

  • нехарактерна для такого випадку схожість у зовнішньому оформленні, структурі та текстовому змісті тендерних пропозицій обох учасників торгів;
  • синхронність дій у часі – необхідні довідки, що мали послідовні порядкові номери, брались одночасно обома суб’єктами господарювання в одних і тих же установах;
  • отримання документів однією і тією ж особою – директор ТОВ «НВК Клімат Сервіс» одночасно отримував необхідні довідки для свого товариства і для ТОВ «Будівельно-монтажне управління №77«Житлопостач»;
  • Використання обома товариствами в господарській діяльності одного і того самого номеру телефону.

За визначенням антимонопольщиків, все це вказує на те, що на стадії підготовки своїх тендерних пропозицій учасники конкурсних торгів були обізнані щодо конкурсних пропозицій один одного, а тому вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачені пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів.

За вказане порушення тервідділення АМКУ і оштрафувало ТОВ «Будівельно-монтажне управління №77 «Житлопостач» на 51 000 грн та ТОВ «Науково-виробнича корпорація «Клімат Сервіс» на 34 000 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар