Львівські антимонопольщики виявили змову на торгах Відділу освіти Бродівської районної державної адміністрації

Львівські антимонопольщики виявили змову на торгах Відділу освіти Бродівської районної державної адміністрації

Лешнівське споживче товариство оштрафоване на 25 000 грн за антиконкурентні узгоджені дії.

У 2015 році Відділ освіти Бродівської районної державної адміністрації проводив процедуру закупівлі послуг їдалень (послуги з організації харчування учнів шкіл) у якій взяли участь два учасники – ФОП Кульчицька Л. Я. та Лешнівське споживче товариство.

За результатами торгів було акцептовано пропозицію Лешнівського споживчого товариства, однак антимонопольне відомство Львова, проаналізувавши документацію торгів, побачило в діях обох учасників ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, тервідділення АМКУ встановило, що пропозиції конкурсних торгів обох суб’єктів господарювання мали нехарактерну схожість за зовнішнім оформленням та змістом і містили аналогічні помилки. Зокрема, в документації обох учасників був вказаний однаковий контактний телефон.

Була присутня також і певна синхронність дій у часі, а саме: ФОП Кульчицька Л. Я. та Лешнівське споживче товариство брали необхідні довідки в одних і тих же установах майже одночасно, в один і той же день.

Також обидва учасники подали договори оренди транспортного засобу з водієм та договори оренди об’єкта нерухомості укладені в один і той же день з одним і тим же орендодавцем.

Всі ці фактори в їх сукупності дали можливість антимонопольщиками визнати дії ФОП Кульчицька Л. Я. та Лешнівського споживчого товариства порушенням, передбаченим пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендеру).

Однак тервідділення АМКУ оштрафувало лише Лешнівське споживче товариство, оскільки ФОП Кульчицька Л. Я. на момент прийняття рішення припинила свою підприємницьку діяльність.

Рекомендовані публікації

Додати коментар