ЛЬВІВСЬКІ ТОВАРИСТВА СПОТВОРИЛИ ТОРГИ, ЩО ПРОВОДИЛИСЬ ЖОВКІВСЬКОЮ РАЙОННОЮ ЦЕНТРАЛЬНОЮ ЛІКАРНЕЮ

Львівське обласне територіальне відділення АМКУ 30.12.2016 встановило, що товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-дослідне виробниче підприємство «Екологія»” (м. Львів)  і “Західно-Український центр «Медсервіс»” (м. Львів) погодили свої пропозиції конкурсних торгів під час участі у процедурі закупівлі “33.13.1–ремонтування та технічне обслуговування електронного та оптичного устаткування (технічне обслуговування медичного обладнання)” [оголошення про проведення процедури закупівлі №001319, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 06.01.2014 №2(848)], проведених Жовківською центральною районною лікарнею.

Відділенням в ході розгляду справи було виявлено, що відповідачі розташовані за однією адресою: вул. Антоновича, 128 м. Львів. Разом з тим, погоджену поведінку відповідачів також підтверджує синхронність дій у часі та чітка різниця цін (8%, 5%, 2%).

Крім цього, товариства брали участь у торгах 2014 року, які проводились Львівським державним онкологічним лікувально-діагностичним центром та у торгах 2010 року, які проводились комунальною міською дитячою клінічною лікарнею м. Львова, тобто в діях ТОВ “Науково-дослідне виробниче підприємство «Екологія»” і ТОВ “Західно-Український центр «Медсервіс»” спостерігається системний характер щодо узгодженої участі в торгах.

За порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, накладається штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Штрафні санкції в даній справі склали для ТОВ “Науково-дослідне виробниче підприємство «Екологія»” 30 000 грн, для ТОВ “Західно-Український центр «Медсервіс»” –  20 000 грн.

Крім штрафних санкцій, обом товариствам заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях
адже (!)
законодавство у сфері державних закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар