Майонез Львівського жиркомбінату не зможе називатись “ЕКО”

Напис на упаковці майонезу «ЕКО сертифікований продукт згідно міжнародного стандарту ISO 14024», за словами антимонопольщиків, може ввести в оману споживачів.

До Комітету надійшла заява від ПАТ «Львівський жиркомбінат» про надання висновків щодо кваліфікації дій у формі рекомендаційних роз’яснень у порядку, передбаченому статтею 14 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Так, ПАТ «Львівський жиркомбінат» планує виготовляти майонез на яєчних жовтках «ORIGINAL» ТМ «Щедро» у центральній частині упаковки якого, зокрема, планується розмістити напис «ЕКО сертифікований продукт згідно міжнародного стандарту ISO 14024» та написи «Майонез ORIGINAL», «Екологічний сертифікат СОУ ОЕМ 054».

Однак, як стверджує АМКУ, екологічна сертифікація, зокрема засвідчення відповідності продукції екологічним критеріям, здійснюється визнаним в установленому порядку органом з екологічного маркування. Відсутність належного факту встановлення відповідності продукції, що позиціонується як екологічна, екологічним критеріям, є підставою вважати про відсутність права на екологічне маркування такої продукції.

За наявною в Комітеті інформацією, в Україні станом на 13.07.2017 відсутні призначені належним чином та акредитовані органи з оцінки відповідності, що займаються екологічною сертифікацією.

Отже, зазначаючи на упаковці майонезу інформацію «ЕКО сертифікований продукт згідно міжнародного стандарту ІSO 14024», у той час коли ПАТ «Львівський жиркомбінат» не має сертифікатів, дозвільних документів, які видані уповноваженими на те органами та підтверджують, що його продукція дійсно відповідає властивостям екологічної продукції, ПАТ «Львівський жиркомбінат» поширює інформацію, що може ввести в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей на упаковках майонезу «ORIGINAL» ТМ «Щедро».

Відповідно такі дії товариства можуть містити ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», оскільки таким чином невизначеному колу осіб повідомлятимуться неправдиві відомості про споживчі властивості майонезу.

Рекомендовані публікації

Додати коментар