Майже 150 тисяч гривень штрафу змушені будуть заплатити два дніпропетровських товариства за узгоджену поведінку на торгах.

Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило в діях двох товариств під час їх участі у відкритих торгах ознаки порушення антимонопольного законодавства. Про можливі порушення законодавства про захист економічної конкуренції тервідділення повідомила Прокуратура Запорізької області.

Так, у жовтні-листопаді 2015 року Вільнянська та Софіївська виправні колонії проводили процедури відкритих торгів на закупівлю коренеплодів та бульби їстівної (Торги 1 та Торги 2).
У обох закупівлях брали участь ТОВ «ДК Автотрейд» і ТОВ «Аскент-КР», які, як зазначає тервідділення, погодили свої тендерні пропозиції під час участі у вказаних торгах.
Тервідділенням АМКУ в ході розгляду справи було встановлено збіги при оформленні довідок. Також ТОВ «Аскент-КР» та ТОВ «ДК Автотрейд» діяли синхронно під час отримання довідок, подання заяв та запитів; між товариствами наявні сталі господарські відносини.
Крім того, визначаючи ціну за одиницю товару, ТОВ «Аскент-КР» та ТОВ «ДК Автотрейд» змінюють вартість товару то в більший, то в менший бік, надаючи можливість один одному по черзі бути переможцем в певних торгах. Тобто, має місце «ротація» пропозицій, при якій учасники погоджуються продовжувати брати участь у тендері, по черзі стаючи переможцем (тобто поступаючись вимогам); при цьому для кожної конкретної пропозиції учасники заздалегідь домовляються про те, хто буде подавати переможну пропозицію, а хто – «символічну» пропозицію.
Отже, матеріали справи вказують на те, що учасники ще на стадії здійснення підготовки своїх пропозицій конкурсних торгів були обізнані щодо пропозицій один одного та діяли погоджено: ТОВ «ДК Автотрейд», знаючи цінову пропозицію ТОВ «Аскент-КР», у Торгах 1 виступало в ролі «технічного» учасника та подавало завідомо не конкурентоспроможну пропозицію з метою забезпечення перемоги ТОВ «Аскент-КР», яке в ролі «технічного» учасника вже виступало в Торгах 2, чим забезпечило в Торгах 2 перемогу ТОВ «ДК Автотрейд».

Таким чином в процесі підготовки та участі у торгах ТОВ «ДК Авотрейд» і ТОВ «Аскент-КР» діяли не самостійно, а узгоджували свої дії, внаслідок чого конкуренцію між ними було усунуто.
Погодження ж поведінки при формуванні своїх конкурсних пропозицій у торгах призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених учасників з метою створення видимості конкуренції в межах торгів, що в свою чергу призвело до спотворення їх результатів.
Узгодивши поведінку на торгах, обидва суб’єкти господарювання вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Запорізьке обласне територіальне відділення АМКУ за вказане порушення оштрафувало обидва товариства на загальну суму 149 тис. 600 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар