МЕНСЬКА МІСЬКА РАДА ПОВИННА ВІДМІНИТИ ПРОЦЕДУРУ ЗАКУПІВЛІ РЕКОНСТРУКЦІЇ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ ВАРТІСТЮ ПОНАД 10 МЛН У ЗВ’ЯЗКУ З ПОРУШЕННЯМ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель встановила порушення Менською міською радою процедури закупівлі – “Реконструкція вуличного освітлення в м. Мена Чернігівської обл. (в межах КТП 149, 186, 188, 202, 205, 212, 214, 343)” [оголошення № 148340, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 21.07.2016 № 137 (21.07.2016)] з очікуваною вартістю 10 878 787 (десять мільйонів вісімсот сімдесят вісім тисяч сімсот вісімдесят сім) грн.

До Колегії АМКУ оскаржило дії Менської міської ради товариство з обмеженою відповідальністю “СЕА Електротехніка” (м. Київ).

ТОВ “СЕА Електротехніка” у скарзі просило, зокрема, виявити наявність порушення процедури закупівлі, здійснити перевірку пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі на відповідність вимогам документації та завершити процедуру закупівлі відповідно до вимог Закону України “Про здійснення державних закупівель”.

За результатом розгляду скарги Колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника була відхилена правомірно з підстави відсутності копії сертифіката ISO 9001, що вимагав замовник, але неправомірно відхилено з підстави наявності у ТОВ “СЕА Електротехніка” податкового боргу.
Разом з тим, з метою захисту права скаржника на недискримінаційний підхід під час розгляду його пропозиції конкурсних торгів Колегією АМКУ були розглянуті пропозиції конкурсних торгів учасників, допущених замовником до оцінки пропозицій конкурсних торгів та встановлено, що пропозиції конкурсних торгів ТОВ “МАЛАК Т” та ТОВ “Електротехнічна компанія “Інтерком” не відповідали умовам документації,
зокрема, у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ “МАЛАК Т” був відсутній переклад українською мовою копії сертифікату ISO 9001:2008, розрахунку освітлення доріг, документів щодо технічних характеристик; у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ “Електротехнічна компанія “Інтерком” – відсутній переклад українською мовою, зокрема, документу “руководство по эксплуатации”, копії сертифікату ISO 9001:2008.

Отже, замовник мав відхилити пропозиції вищезазначених учасників відповідно до частини першої статті 29 Закону України “Про здійснення державних закупівель” та відмінити процедуру закупівлі. Так, Законом України “Про здійснення державних закупівель” передбачена відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, в разі відхилення всіх пропозицій конкурсних торгів згідно з цим Законом.
Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі, а саме: відхиливши пропозицію конкурсних торгів скаржника та не відхиливши пропозиції конкурсних торгів ТОВ “МАЛАК Т” та ТОВ “Електротехнічна компанія “Інтерком”, які не відповідали умовам документації, замовник порушив право скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його пропозиції конкурсних торгів.

Зазначені дії замовника є порушенням одного з основних принципів здійснення державних закупівель, визначеного статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників.
Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель зобов’язала Менську міську раду відмінити процедуру закупівлі – “Реконструкція вуличного освітлення в м. Мена Чернігівської обл. (в межах КТП 149, 186, 188, 202, 205, 212, 214, 343)” [оголошення № 148340, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 21.07.2016 № 137 (21.07.2016)].

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар