Миколаївські антимонопольщики оштрафували “Миколаївмолпром” за введення в оману споживачів

ПрАТ «Миколаївмолпром» має заплатити 68 000 грн за повідомлення неправдивих відомостей на упаковці “масла”.

Громадська організація «Громадський контроль захисту прав споживачів» звернулась з заявою до Миколаївського тервідділення АМКУ щодо неправдивої інформації на етикетці масла солодковершкового селянського «Pastoral», 72,5% жиру, 180 г, ДСТУ 4399:2005, дата виробництва 25.09.2016, виробником якого є ПрАТ «Миколаївмолпром» (м. Миколаїв).

Організація вказувала, що передала вказаний продукт на дослідження до Науково-дослідного центру випробувань продукції ДП «Укрметртестстандарт» (м. Київ), результати якого засвідчили, що до складу масла входять немолочні жири, а це не відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005, яке зазначено на цьому товарі.

Тервідділення АМКУ у свою чергу встановило, що згідно ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» визначено, що для виробництва масла дозволено використовувати молоко коров’яче незбиране, вершки, молоко знежирене, вершки пластичні і підсирні, молоко незбиране сухе або молоко нежирне сухе, маслянку-сировину і маслянку суху, закваску бактеріальну або заквашувальний препарат та не дозволено застосовувати будь-які жири та вершки, окрім тих, що отримані з коров’ячого молока.

Результати ж випробувань вказаного продукту, які проводились ДП «Укрметртестстандарт», компетентність якого щодо проведення відповідних випробувань засвідчена Атестатом про акредитацію, виданим Національним Агентством з акредитації України, свідчать, що продукт масло солодковершкове селянське «Pastoral», 72,5% жиру, ДСТУ 4399:2005, в упаковці з кашованої фольги масою 180 г, дата виготовлення 25.09.2016, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром» не відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове» та не є маслом солодковершковим, оскільки під час виробництва були застосовані жири та вершки немолочного походження, тобто отримані не з коров’ячого молока.

Таким чином, як зазначають антимонопольщики, виробник поширює на упаковці продукту відомості, які є неправдивими та можуть ввести в оману споживачів щодо споживчих властивостей цього товару, а саме, що вказаний продукт відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005 і є маслом, а це у свою чергу може вплинути на наміри споживачів щодо придбання товарів саме у цього суб’єкта господарювання.

ПрАТ «Миколаївмолпром» не змогло спростувати твердження органу Комітету та довести, що вказаний продукт відповідає вимогам зазначеного ДСТУ, тому Миколаївське тервідділення АМКУ визнало дії товариства порушенням, передбаченим статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, та оштрафувало його на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар