Мільйон гривень за концентрації без дозволу

Мільйон гривень за концентрації без дозволу

Антимонопольний комітет України оштрафував кілька закордонних компаній на загальну суму понад мільйон гривень.

Так, компанія «RAG-Stiftung Beteiligungsgesellschaft mbH» (м. Ессен, Німеччина) була оштрафована АМКУ на 408 тис грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання акцій інших компаній, що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління компаній, без отримання відповідних дозволів органів Антимонопольного комітету України, наявність яких була необхідною.

У свою чергу компанія «Evonik Industries AG» (м. Ессен, Німеччина) тепер має заплатити 510 000 грн штрафу за здійснення концентрацій шляхом опосередкованого придбання акцій інших компанії, що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління компаній, без отримання відповідних дозволів органів АМКУ. Проте оштрафувавши компанію Комітет все ж надав їй відповідні дозволи.

І також компанія «Grupo Idesa, S.A. de C.V.» (м. Мехіко, Мексика) отримала необхідні від відомства дозволи, але тепер має заплатити 204 000 грн за аналогічні порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Таким чином за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», три закордонні компанії були оштрафовані антимонопольним відомством України на 1 122 000 грн.

Дії у вигляді здійснення концентрації шляхом безпосереднього або опосередкованого придбання акцій або активів іншої компанії отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна, є порушенням, передбаченим пунктом 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Відповідно до абзацу третього частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за порушення, передбачене пунктом 12 статті 50 цього Закону, накладається штраф у розмірі до п’яти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар