Мінеральна вода «Поляна Квасова» потрапила в поле зору антимонопольщиків

Мінеральна вода «Поляна Квасова» потрапила в поле зору антимонопольщиків

ПП Фірма «Глобус» оштрафоване на 12 000 грн за отримання неправомірних переваг у конкуренції.

А саме, тервідділення АМКУ з’ясувало, що ПП Фірма «Глобус» виготовляло та реалізовувало мінеральну воду «Поляна Квасова», об’ємом 1,5 літра, з використанням дизайну етикетки схожим із етикеткою ТДВ «Свалявські мінеральні води», що раніше почало використовувати подібну етикетку на власній продукції.

У свою чергу, як стверджують антимонопольщики, аналіз зовнішнього оформлення етикеток води «Поляна Квасова» виробництва ТДВ «Свалявські мінеральні води» та ПП Фірма «Глобус» свідчить про те, що оформлення етикеток таки є схожим: за використанням схожої гами кольорів (синій, зелений, білий, червоний), загальною композицією, розміщенням основних написів, окремих елементів.

Також, як вказало ТДВ «Свалявські мінеральні води», ПП Фірма «Глобус» не отримувало дозволу (згоди) на використання їх або схожого на їхнє оформлення етикеток вказаної мінеральної води.

Для з’ясування можливості змішування продукції виробництва обох суб’єктів господарювання, тервідділення АМКУ провело опитування споживачів щодо сприйняття ними схожості зовнішнього оформлення етикеток продукції.

За результатами аналізу цього опитування було встановлено, що 69,7 % споживачів вважають схожими зовнішнє оформлення обох етикеток води «Поляна Квасова» (використання однакової гами кольорів, загальної композиції, розміщення основних написів, окремих елементів).

Тобто, як свідчать результати опитування, більшість споживачів може прийняти «Поляну Квасову» виробництва ПП Фірма «Глобус» за «Поляну Квасову» виробництва ТДВ «Свалявські мінеральні води», а отже у споживачів може виникнути асоціаційний зв’язок між вказаною продукцією, що може призвести до змішування діяльності цих суб’єктів господарювання.

Таким чином Закарпатське тервідділення АМКУ визнало, що використання ПП Фірма «Глобус» без дозволу (згоди) при виробництві та реалізації води «Поляна Квасова» оформлення етикетки, яке є схожим з оформленням етикетки води «Поляна Квасова» виробництва ТДВ «Свалявські мінеральні води», яке раніше почало використовувати його у своїй господарській діяльності, може призвести до змішування з його діяльністю, що у свою чергу є порушенням, передбаченим статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання позначень.

І хоч порушник таки отримав штраф від відомства, проте при визначенні суми штрафу тервідділення АМКУ врахувало той факт, що підприємство припинило порушення та почало використовувати нові етикетки мінеральної води «Поляна Квасова».

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар