Миколаївське антимонопольне відомство виявило змову на торгах

Миколаївське антимонопольне відомство виявило змову на торгах

ТОВ «Итал Авто Миколаїв» оштрафоване на 68 000 за узгоджені антиконкурентні дії під час торгів.

Відокремлений підрозділ Національної атомної енергогенеруючої компанії «Южно-Українська АЕС» у 2016 році проводив процедуру закупівлі технічного обслуговування легкових автомобілів через систему електронних торгів «ProZorro».

Участь у цій процедурі закупівлі брали кілька учасників, однак увагу органу Комітету привернули до себе лише двоє – ТОВ «Итал Авто Миколаїв» та ФОП Матвієнко П.М.

Миколаївські антимонопольщики провівши порівняльний аналіз тендерних пропозицій ТОВ «Итал Авто Миколаїв» та ФОП Матвієнко П.М. виявив обставини, що свідчили про можливу узгодженість поведінки вказаних суб’єктів господарювання під час підготовки та участі у вказаній процедурі закупівлі.

Зокрема, про це свідчать такі, встановлені антимонопольщиками, факти як:

– Матвієнко Павло Михайлович, який в той же час був ФОП Матвієнко П.М., входив до складу ТОВ «Итал Авто Миколаїв», мав частку статутного капіталу, яка становила 33,33%, та з 2011 року обіймав у вказаному товаристві посаду аналітика з питань фінансово-економічної безпеки.

– ТОВ «Итал Авто Миколаїв» та ФОП Матвієнко П.М. фактично провадили свою господарську діяльність за однією адресою (вказали однакову адресу в документації).

– В ході здійснення порівняльного аналізу тендерних пропозицій ФОП Матвієнка П.М. та ТОВ «Итал Авто Миколаїв» виявлено схожості щодо оформлення та змісту певних довідок.

Крім того, тервідділення АМКУ встановило, що ФОП Матвієнко П.М. не має найманих працівників, які б змогли виконати роботи з обслуговування, та не сплачував єдиний соціальний внесок. Так, згідно фінансової звітності, фактична чисельність найманих працівників (осіб) ФОП Матвієнко П.М. у 2016р. становить 0 осіб.

Таким чином орган Комітету визнав, що вищенаведені обставини в сукупності свідчать, що дії ТОВ «Итал Авто Миколаїв» та ФОП Матвієнка П.М. є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Проте оштрафоване було лише ТОВ «Итал Авто Миколаїв», оскільки ФОП Матвієнко П.М. на момент прийняття рішення у справі припинив свою підприємницьку діяльність.

Рекомендовані публікації

Додати коментар