Миколаївські антимонопольщики оштрафували двох змовників

Миколаївські антимонопольщики оштрафували двох змовників

ТОВ «Інститут новітніх технологій в освіті» та ТОВ «ЮА.РПА» оштрафовані на 68 тис грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Вказані товариства у 2017 року брали участь у електронній процедурі публічної закупівлі, яка проводилась Військовою частиною А3163.

Однак, як встановило Миколаївське тервідділення АМКУ, обидва учасники торгів під час участі у цій процедурі закупівлі узгоджували свою поведінку та, відповідно, тим самим усунули конкурентну боротьбу між собою.

А саме, відомство виявило ряд факторів, які вказували на узгодженість дій ТОВ «Інститут новітніх технологій в освіті» та ТОВ «ЮА.РПА», зокрема:

  • обидва товариства були пов’язаними особами в розумінні положень чинного законодавства,
  • мали стійкі господарські відносини,
  • знаходились за однією фактичною адресою,
  • мали в штаті підприємств одних і тих же осіб,
  • надали в складі тендерних пропозицій однакові документи,
  • використовували ресурсну базу один одного, необхідну для виконання послуг,
  • не конкурували між собою під час електронного аукціону.

Як вказує тервідділення АМКУ, всі ці фактори у своїй сукупності говорять про те, що обидва товариства не діяли самостійно, а узгоджували свої дії та не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою участі у конкурентних процедурах закупівель за Законом України «Про публічні закупівлі».

Таким чином відомство визнало, що ТОВ «Інститут новітніх технологій в освіті» та ТОВ «ЮА.РПА» вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), та оштрафувало обидва товариства на вказані суми.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар