На етикетках картопляних чіпсів «Lay’s» містилась неточна інформація про продукцію

На етикетках картопляних чіпсів «Lay’s» містилась неточна інформація про продукцію

Київське обласне тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Сандора» припинити дії, які містять ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Так, тервідділення АМКУ встановило, що ТОВ «Сандора», яке вводить в обіг на території України картопляні чіпси «Lay’s» в асортименті, вводило споживачів в оману.

А саме, на лицьовій стороні упаковки чіпсів розміщено малюнок, зокрема, краба та позначення «КРАБ», яке виконане великими літерами, а напис «зі смаком», який виконаний дуже дрібними літерами, знаходиться в лівому нижньому куті упаковки, і, як вказує відомство, порівняно з іншою інформацією розміщеною на лицьовій стороні упаковки, цей напис є непримітним для споживачів.

При цьому, згідно з інформацією розміщеною на зворотній стороні упаковки продукції, до складу останньої входить, зокрема, ароматизатор ідентичний натуральному «Краб» (суха молочна сироватка, сіль кухона, цукор, підсилювачі смаку та аромату (глутамат натрію, гуанілат натрію, інозинат натрію), натуральні та ідентичні натуральним смако-ароматичні речовини, томати сухі порошкоподібні, сухе знежирене молоко, термічний технологічний ароматизатор, спеції, натуральний барвник (екстракт паприки). Отже, у складі вказаних чіпсів відсутні інгредієнти з натурального краба.

Крім того, до складу інших видів картопляних чіпсів «Lay’s» також входять смако-ароматичні добавки.

Таким чином, як вказує орган Комітету, фактично продуктом, який виробляє та реалізує ТОВ «Сандора» є «Картопляні чіпси зі смаком …» відповідного харчового продукту, смак якого має кожний окремий вид чіпсів.

Отже, внаслідок обраного способу викладення відомостей (інформації) на лицьових сторонах упаковок продукції, товариство поширює неточні відомості (інформацію), щодо споживчих властивостей Картопляних чіпсів «Lay’s» в асортименті, що може ввести в оману споживачів.

Тому, Київське обласне тервідділення АМКУ і надало ТОВ «Сандора» обов’язкові для розгляду рекомендації, а саме: припинити дії, які полягають у поширенні неточної інформації на етикетках Картопляних чіпсів «Lay’s» краб, Картопляних чіпсів «Lay’s» бекон, Картопляних чіпсів «Lay’s» білі гриби зі сметаною, Картопляних чіпсів «Lay’s» італійський сир з травами, Картопляних чіпсів «Lay’s» ребереця під солодким соусом, Картопляних чіпсів «Lay’s» васабі, Картопляних чіпсів «Lay’s» мисливські ковбаски, Картопляних чіпсів «Lay’s» курячі крильця барбекю щодо споживчих властивостей такої продукції, шляхом приведення оформлення споживчої упаковки у відповідність до вимог законодавства, а також усунути причини виникнення порушення і умов, що йому сприяють.

Про розгляд рекомендацій товариство має повідомити відомство протягом одного місяця з дня отримання вказаних рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар