На підставі рішення органу оскарження, Вертіївська сільська рада відмінила процедуру закупівлі шкільних автобусів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 20.04.2017 звернулось іноземне підприємство “АІС-Полтава” (м. Полтава).
Товариство повідомляло про порушення Вертіївською сільською радою порядку проведення процедури закупівлі мототранспортних засобів для перевезення 10 і більше осіб (шкільний автобус), та просило зобов’язати замовника відмінити всі рішення, прийнятті після розкриття тендерних пропозицій, у тому числі щодо відхилення тендерної пропозиції скаржника та рішення про визначення переможця.
Очікувана вартість закупівлі – 1 680 000 грн.

Згідно з інформацією, яка розміщена на веб-порталі, замовник визначив переможцем процедури закупівлі ТОВ “Авто-регіон”; повідомлення про намір укласти договір оприлюднено 13.04.2017.

Як зазначає Колегія АМКУ, скаржник ІП “АІС-Полтава” оскаржує, в тому числі, умови документації. Разом з тим, кінцевим строком подання пропозицій було 03.03.2017, скарга подана до АМКУ 06.04.2017, що не відповідає вимогам частини другої статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі”.
(!) Так, скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.

ІП “АІС-Полтава” не погодилось з рішенням замовника про відхилення його пропозиції, зокрема, з підстав невідповідності умовам документації характеристик запропонованого скаржником автобусу.
Як встановила Колегія АМКУ, пропозиція ІП “АІС-Полтава” містила технічне завдання, відповідно до якого учасником було запропоновано товар з технічними характеристиками, що дійсно не відповідали умовам документації, отже пропозиція скаржника була відхилена правомірно.

Проте, тендерна пропозиція переможця ТОВ “Авто-регіон” не відповідала тендерній документації, адже не містила інформацію про відповідність предмета закупівлі технічній характеристиці (моторесурс двигуна не менше 500 тис. км) із посиланням на інструкцію (паспорта, формуляр) з експлуатації, або іншій документ товаровиробника, який містить відповідні технічні параметри товару.

Колегія АМКУ, враховуючи порушення замовником законодавства у сфері публічних закупівель, своїм рішенням від 15.05.2017 зобов’язала Вертіївську сільську раду скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ “Авто-регіон”.

Як свідчить інформація в електронній системі закупівель, відповідно до Протоколу засідання тендерного комітету від 16.05.2017, Вертіївська сільська рада відмінила процедуру закупівлі шкільних автобусів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар