На ProZorro має бути все прозоро

На ProZorro має бути все прозоро

18-19 жовтня 2017 року в Яремче відбувся навчальний тренінг на тему: «Іронія в ProZorro».

Метою цього заходу було підвищення обізнаності замовників та учасників публічних закупівель про основні принципи, методи та особливості проведення закупівель.

Учасники заходу покроково розглядали весь процес проведення закупівель, акцентуючи увагу на можливих помилках як замовників так і учасників.

Керівник практики конкурентного права юридичної компанії ADS Legal Group Тетяна Руденко, що також взяла участь у цьому навчанні, під час своєї доповіді розповіла учасникам заходу про практику органу оскарження, а також практику органів АМКУ та цьогорічні справи про антиконкуренті узгоджені дії учасників торгів.

«Учасники процедур закупівель за допомогою ProZorro вже навчились ефективно використовувати своє право на оскарження. Так, за аналізом даних двох кварталів цього року, кількість скарг і вимог збільшилась вдвічі. Як свідчить практика, замовники також вчяться не помилятись і задля результативної процедури закупівлі.

Разом з тим, публічність системи закупівель дозволяє органам АМКУ ефективніше та оперативніше виявляти недобросовісних учасників, що вдаються до антиконкурентної узгодженої поведінки під час торгів. На сьогодні АМКУ прийнято вже понад сімдесят рішень та накладено штрафів у загальній сумі понад один мільярд гривень за порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання. Штрафні санкції у розмірі до десяти відсотків річного доходу та трирічна заборона участі в закупівлях – така відповідальність за антиконкурентну поведінку», – зазначає Тетяна Руденко.

Навчальний захід дозволив обговорити досвід роботи в сфері закупівель, проблемні питання та шляхи їх вирішення, адже головна мета і замовників, і учасників – забезпечення прозорого та ефективного процесу здійснення публічних закупівель.

Рекомендовані публікації

Додати коментар