На ринках стільникового зв’язку не вщухають антимонопольні пристрасті

На ринках стільникового зв’язку не вщухають антимонопольні пристрасті

1 червня Інтернет асоціація України звернулась до Антимонопольного комітету щодо виявлення та припинення недобросовісної конкурентної практики з боку мобільного оператора ПрАТ «Київстар» в м. Маріуполь.

В квітні найбільший оператор фіксованого зв’язку України — Укртелеком — поскаржився в Антимонопольний комітет на дії мобільного оператора lifecell. Спір між компаніями виник через транзит міжнародного телефонного трафіку. lifecell з 1 січня припинив пропускати від Укртелекому вхідний міжнародний трафік, посилаючись на можливість надати зазначену послугу закордонним абонентам власними силами.

19 квітня НКРЗІ знизила ставку інтерконекту (плата оператора, абонент якого здійснює дзвінок, оператору абонента-адресата) з 12 до 8 копійок за хвилину. Рішення є більш вигідним для операторів, що не мають такої великої кількості абонентів, як лідери ринку. Як наслідок позиції операторів розділились: lifecell підтримав рішення регулятора, Київстар виступив категорично проти.
До Міністерства юстиції з проханням відтермінувати та провести додаткові обговорення нової ставки звернулась Американська торгівельна палата в Україні, членами якої є всі три оператори. Після чого lifecell звинуватив АСС у тиску на Міністерство та сприянні інтересам одного з найбільших операторів України.

Самий час юридичним компаніям оновити світову антимонопольну практику на зазначених ринках, оскільки інтелектуальні дискусії скоріш за все будуть запеклими.

Більше новин від ADS Legal Group – https://adslegal.com.ua/category/

Долучайтесь до Телеграм-каналу – https://t.me/AntitrustDealsAndStateAidUkraine

Підписуйтесь на нас в Instagram – https://www.instagram.com/ads_legal_group

Рекомендовані публікації

Додати коментар