Напис «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!» не сподобався Антимонопольному комітету України

Напис «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!» не сподобався Антимонопольному комітету України

АМКУ рекомендувало ТОВ «ДІЄСА» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства.

Так, ТОВ «ДІЄСА» поширювало на інтернет-сайті https://eldorado.ua/ інформацію у вигляді відомостей «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!» та «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!*» (у різних відмінках, різними мовами).

У свою чергу відомості «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!» поширювалися на інтернет-сайті як з поруч розміщеною зірочкою, так і без розміщення зірочки, що вказує на посилання на додаткову інформацію, поширену дрібним шрифтом: «з переплатою не більше 0,1 % згідно програми «СУПЕР РОЗСТРОЧКА!*» з залученням банків-партнерів».

Однак твердженнями «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!*» та «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!», які є домінуючими, вказане товариство подало споживачам інформацію про можливість придбання товарів у магазинах мережі «Ельдорадо» у розстрочку фізичним особам у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року № 383 «Про затвердження Правил торгівлі у розстрочку фізичним особам».

У той же час із додатковою інформацією щодо реалізації ТОВ «ДІЄСА» товарів на умовах споживчого кредитування споживачі могли ознайомитися на інтернет-сайті, перейшовши за додатковим посиланням, на якому містилися деталізовані умови придбання товарів. Факт наявності додаткових деталей можна встановити із зірочки, що є біля твердження «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА!*».

Зважаючи на те, що реалізація товарів у розстрочку може не передбачати нарахування на користь суб’єкта господарювання відсотків на суму, яка відповідає ціні товару, проданого у розстрочку, наявність гіперпосилання/зірочки тощо, що свідчить про наявність уточнювальної інформації, є необхідним елементом твердження про «ЧИСТУ РОЗСТРОЧКУ».

А тому поширення ТОВ «ДІЄСА» інформації «ЧИСТА РОЗСТРОЧКА! (без зірочки/гіперпосилання)» внаслідок обраного способу її викладення може містити неточну інформацію щодо умов отримання споживчих кредитів для придбання товарів.

І хочу, як зазначає АМКУ, поширення таких неточних відомостей не створює відчутного впливу на умови конкуренції, та все ж ознаки порушення, на думку Комітету, таки наявні.

Таким чином, Комітет зазначає, що дії ТОВ «ДІЄСА» з розміщення вказаних написів містять ознаки порушення законодавства, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», і тому відомство надало товариству обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар