Написи «XXL» та «100» на упаковці туалетного паперу використовувались неправомірно

Написи «XXL» та «100» на упаковці туалетного паперу використовувались неправомірно

Чернівецьке тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Юрчука С.В. на 12 000 грн за неправомірне використання позначень на товарі.

Так, до тервідділення АМКУ звернувся ФОП Бойчук М.В., який в ході здійснення своєї підприємницької діяльності виробляє та розповсюджує, в тому числі на території Чернівецької області, туалетний папір на упаковці якого містяться наступні написи: «100», «XXL», «Оксамит» бордового, синього, білого, жовтого, зеленого, червоного кольорів. Також ФОП Бойчук М.В. має відповідне документальне підтвердження такого оформлення упаковки туалетного паперу.

Однак підприємець виявив, що його конкурент, ФОП Юрчуку С.В., який теж випускає туалетний папір, порушує його права.

Зі свого боку орган Комітету встановив, що у 2015-2016 роках виробництво та розповсюдження у роздрібних мережах Чернівецької області туалетного паперу, крім ФОП Бойчука М.В., здійснює ФОП Юрчук С.В., і на упаковках туалетного паперу цього виробника містяться написи: «100», «XXL» великим шрифтом малинового та червоного кольорів, що схожі до позначень, які раніше почав використовувати у своїй господарській діяльності ФОП Бойчук М.В.

Таким чином, як зазначають антимонопольщики, оскільки ФОП Бойчук М.В. раніше почав використовувати оформлення упаковки туалетного паперу в якому містяться написи «100», «XXL», «Оксамит» бордового, синього, білого, жовтого, зеленого, червоного кольорів, а саме з 2013 року, то він має переважне право на користування результатами своєї правомірної, добросовісної та чесної підприємницької діяльності, а також дозволяти чи надавати згоду на використання відповідного оформлення іншим суб’єктам господарювання.

У свою чергу ФОП Бойчук М.В. не надавав такого дозволу ФОП Юрчуку С.В.

Також з метою підтвердження можливості змішування діяльності ФОП Юрчука С.В. із діяльністю ФОП Бойчука М.В. шляхом поширення ними схожих позначень у своїй господарській діяльності, орган Комітету провів опитування громадян за результатами якого більшість респондентів засвідчила, що обидві упаковки схожі між собою та належать одному і тому ж суб’єкту господарювання.

Врахувавши всі ці факти, Чернівецьке тервідділення АМКУ визнало дії ФОП Юрчука С.В. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною 1 статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання позначень, що може призвести до змішування діяльності ФОП Юрчука С.В. з діяльністю ФОП Бойчука М.В., за що і оштрафувало порушника на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар