Націнка на медичні препарати зацікавила львівських антимонопольщиків

Націнка на медичні препарати зацікавила львівських антимонопольщиків

Львівське тервідділення АМКУ закрило справу проти ТОВ «Аптека ЗІ» у зв’язку з виконанням ним рекомендацій відомства.

У 2015 році антимонопольне відомство Львова провело дослідження ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Тоді в поле зору антимонопольщиків потрапило ТОВ «Аптека 31» (аптечна мережа «ЗІ»), що реалізує лікарські засоби в м. Львові, Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях.

Тервідділення АМКУ встановило, що вказане товариство протягом 2014 р. та І півріччі 2015 p. мало ознаки монопольного (домінуючого) становища в територіальних межах м. Сколе Львівська обл. та в територіальних межах Бережанський р-н., Тернопільська обл. на ринку послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Отримавши інформацію від суб’єкта господарювання щодо динаміки обсягів закупівлі/реалізації лікарських засобів в натуральному та грошовому виразі, середньозважених торговельних надбавок та середньозважених цін закупівлі/реалізації лікарських засобів в 2014 році та у першому півріччі 2015 року помісячно, відомство провело аналіз динаміки цін у вищезазначений період в порівнянні із динамікою валютних курсів.

Також в ході розгляду справи було досліджено цінову політику аптечної мережі в частині обґрунтованості здійснення закупівлі товару, встановлення рівня торгівельної надбавки та роздрібної ціни реалізації лікарського засобу, підтримання наявності декількох пропозицій лікарських засобів з однією МНН (міжнародна непатентована назва).

Аналіз отриманої в ході дослідження інформації показав, що у вказаний період торгівельні націнки ТОВ «Аптека 31» на окремі лікарські засоби становили понад 30%. Особливо зростали націнки на лікарські засоби для лікування гострих респіраторних захворювань у період з листопада по квітень.

Тервідділення АМКУ вказує, що зростання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення відбулося, як з об’єктивних причин (зростання закупівельних цін), так і за рахунок збільшення торгівельної надбавки, яка в окремих випадках складала навіть понад 50% та 100%.

За визначенням антимонопольщиків такі дії ТОВ «Аптека 31», яке має ознаки монопольного (домінуючого) становища в певних територіальних межах, призвели до збільшення витрат споживачів (населення) та містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та пунктом 2 статті 50 цього ж Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

У зв’язку з цим орган Комітету надав ТОВ «Аптека Зі» обов’язкові для розгляду рекомендації отримавши які товариство повідомило, що встановило націнку на медичні препарати, яка не перевищує 25%, 30%.

Таким чином у зв’язку з виконанням рекомендацій Львівського тервідділення АМКУ відомство прийняло рішення про закриття провадження у цій справі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар