НАВІТЬ ЯКЩО ВИ СПЛАТИЛИ ЗА РОЗГЛЯД СКАРГИ, АЛЕ ПОРУШИЛИ СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ ДО АМКУ, ВАША СКАРГА БУДЕ ЗАЛИШЕНА БЕЗ РОЗГЛЯДУ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель звернулось товариство з обмеженою відповідальністю “Фірма “Технокомплекс” (м. Київ).

Товариство оскаржувало рішення про відхилення Департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради його пропозиції, поданої для участі в процедурі закупівлі –”Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні” [оголошення № 038032, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 11.02.2016 № 28 (11.02.2016)].

Очікувана вартість закупівлі 2 372 044 (два мільйони триста сімдесят дві тисячі сорок чотири) грн. 62 коп.

Як встановила Колегія АМКУ, інформація про відхилення пропозиції конкурсних торгів скаржника була розміщена 24.11.2016. Таким чином, про порушення своїх прав в частині відхилення своєї пропозиції конкурсних торгів скаржник повинен був дізнатись 24.11.2016.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів товариства з обмеженою відповідальністю “Дуамед” за лотом № 3 було оприлюднене 24.11.2016.
Таким чином, про порушення своїх прав в частині визначення переможця процедури закупівлі скаржник повинен був дізнатись 24.11.2016.

Законом України «Про здійснення державних закупівель» передбачено, що скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.

Крім того, датою подання суб’єктом оскарження скарги до органу оскарження вважається дата її реєстрації органом оскарження.

Скарга до органу оскарження була подана та зареєстрована в АМКУ 05.12.2016, отже подана з порушенням строків, передбачених законодавством.

Скаржник ТОВ “Фірма “Технокомплекс” вніс плату за подання скарги до органу оскарження. Однакпорушення строків подання скарги є підставою для залишення скарги без розгляду.
У зв’язку з цим, орган оскарження 08.12.2016 залишив скаргу ТОВ “Фірма “Технокомплекс” без розгляду.

Отже, важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ не порушити строки подання скарги!
Крім того, необхідно об’єктивно оцінити необхідність оскарження саме у вашому випадку, уважно поставитись до формування скарги та можливості надати обґрунтування наявності порушених прав, а також не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження.

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

Рекомендовані публікації

Додати коментар