Не дочекавшись запитуваної інформації АМКУ оштрафував ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА»

Не дочекавшись запитуваної інформації АМКУ оштрафував ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА»

Після дворазового подовження строку подачі інформації, Комітет оштрафував ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» на 82 600 грн за подання інформації в неповному обсязі у встановлений відомством строк.

Антимонопольний комітет України здійснював перевірку дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час виникнення відносин контролю між ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» і ТОВ «НОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «АЛЬЯНС» (ТОВ «НІКА») шляхом суміщення керівних посад громадянином України Бей І. М.

У зв’язку з цим, Комітет направив на адресу ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» вимогу про надання інформації, в якій було запропоновано в десятиденний строк надати Комітету інформацію на два запитання, зокрема, щодо вартості активів та обсягу реалізації товарів (робіт, послуг) суб’єктів господарювання, які на 02.08.2014 були пов’язані відносинами контролю з ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА», за 2013 рік.

Відомство очікувало отримати вичерпну відповідь від товариства до 01.08.2016, однак 29.07.2016 ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» надало відповідь в неповному обсязі на вимогу АМКУ і звернулося до Комітету з клопотанням про продовження строку надання відповіді на вимогу до 01.10.2016 в частині надання інформації щодо вартості активів та обсягу реалізації товарів (робіт, послуг) суб’єктів господарювання, які на 02.08.2014 були пов’язані відносинами контролю з ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА», за 2013 рік. Комітет продовжив строк надання інформації до 01.09.2016.

Проте 29.08.2016 товариство знову звернулось до Комітету з клопотанням про продовження строку надання відповіді на вимогу і АМКУ продовжив строк надання інформації до 15.09.2016, але коли ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» втретє звернулось з тим же клопотанням, відомство відмовило у продовженні строку.

Як зазначає АМКУ, станом на 20.12.2017 інформація від ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» на вказану вимогу до Комітету так і не надходила, а тому такі дії товариства, були визнані порушенням, передбаченим пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», за що суб’єкт господарювання і був оштрафований.

Крім цього, як вказує АМКУ у рішенні, завдяки інформації, отриманої від компанії «ЛІДЕРТАНО ХОЛДІНГС ЛТД» стосовно її фінансової звітності за підсумками 2013 року, Комітетом була розпочата справа про порушення ТОВ «НОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ «АЛЬЯНС», передбачене пунктом 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді призначення фізичної особи – громадянина України Бей І. М. на посаду директора за сумісництвом, який вже обіймав посаду директора дирекції ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА», без отримання відповідного дозволу органів Антимонопольного комітету України, наявність якого необхідна.

Рекомендовані публікації

Додати коментар