НЕДОБРОСОВІСНА КОНКУРЕНЦІЯ ТОВАРИСТВА “ЕРГОПАК” НА РИНКУ ВИРОБНИЦТВА ГУБОК ПОБУТОВИХ

До Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України звернулись з заявами ТОВ «Інтерфом-М» та ТОВ «Інтерфом-Захід» про недобросовісну конкуренцію з боку ТОВ «Ергопак», яка полягала в тому, що ТОВ «Ергопак» безпідставно вимагає від своїх конкурентів на ринку виробництва губок кухонних, у тому числі із хвилястою (профільованою) поверхнею, припинити виробництво та пропонування до продажу зазначеного товару.

bez-nazvaniya

Свої вимоги ТОВ «Ергопак» пояснювало наявністю у останнього виключного права на використання об’ємного знаку для товарів і послуг за свідоцтвом України № 175926.

Разом з тим, як встановило Київське тервідділення АМКУ, Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» передбачає, що знак – позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб, а використанням знаків для товарів і послуг, є нанесення його на будь-який товар, для  якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар,  вивіску, пов’язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням  знака з метою пропонування  для  продажу,  пропонування  його  для  продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення). При цьому, будь-яких спеціальних способів використання нетрадиційних (об’ємних) торгових марок чинне законодавство України не містить.

Судова практика визначає, що виробництво товару не є використанням знака для товарів і послуг. Так, Постановою Вищого Господарського Суду України від 19 січня 2011 року № 12/136-9/28 визначено, зокрема, наступне: «Загальновідомо, що товарний знак – це позначення, яким маркуються товари для відрізнення товарів різних виробників. Що ж стосується форми товару, то вона може захищатись патентами на промислові зразки, які є іншими, відмінними від товарних знаків об’єктами права інтелектуальної власності. Тобто, товарний знак не може одночасно бути формою чи зображенням форми товару, для якого він зареєстрований».

Враховуючи наведене, адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії ТОВ «Ергопак», які полягали у  безпідставних вимогах до конкурентів на ринку виробництва губок побутових (кухонних), у т.ч. із хвилястою поверхнею, а саме ТОВ «Інтерфом-М» та ТОВ «Інтерфом-Захід», припинити виробництво та пропонування до продажу губок побутових із хвилястою поверхнею, порушенням, передбаченим частиною першою статті 1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді недобросовісної конкуренції, що суперечить торговим та іншим чесним звичаям у господарській діяльності, та оштрафувала товариство на 68 000 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар