НЕДОЛУЧЕННЯ УЧАСНИКОМ ТОРГІВ СКАН-КОПІЙ НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ В УЧАСТІ У ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ.

ТАКЕ ПОЯСНЕННЯ НАДАЛА ДО АМКУ КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА “ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ “МОЛОДІЖНИЙ” МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Розберемось в цій ситуації.
До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель оскаржувались дії комунальної установи “Палац культури “Молодіжний” Маріупольської міськради Донецької області під час проведення процедури закупівлі – “Прапори та розтяжки ДК 021:2015: 35821000-5 – Прапори ДК 016:2010: 13.95.1 – Матеріали неткані та вироби з нетканих матеріалів, крім одягу”. Очікувана вартість закупівлі 306 000 грн.

Скаржник ТОВ “МІК” (м. Запоріжжя) повідомляв про порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі та просив зобов’язати замовника скасувати рішення про намір укласти договір з ФОП Харчуковим Д.Є.
Так, станом на кінцевий строк подання тендерних пропозиції (14.11.2016 10:36) ФОП Харчуковим Д.Є. не було подано жодного документа на вимоги документації.

Замовник у своїх поясненнях зазначив на це, що чинне законодавство України визначає чіткий перелік підстав для відмови в участі у процедурах закупівлі і недолучення учасником торгів скан-копій своїх установчих документів не відноситься до такого переліку. ФОП Харчуков Д.Є. долучив усі необхідні документи 30 листопада 2016 року, тобто протягом п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір. Отже, в діях переможця і в діях замовника порушень немає.

Законодавство у сфері публічних закупівель передбачає, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу, зокрема, оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію.

Оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу та обов’язково має містити кінцевий строк подання тендерних пропозицій.
Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель.
Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, подаються в окремому файлі.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота). Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом.
Тендерні пропозиції, отримані електронною системою закупівель після закінчення строку їх подання, не приймаються та автоматично повертаються учасникам, які їх подали.

Як встановила Колегія АМКУ, у складі тендерної пропозиції ФОП Харчукова Д.Є. відсутні документи, завантажені в електронну систему закупівель до закінчення визначеного замовником кінцевого строку подання тендерних пропозицій – 14.11.2016 10:36.
Натомість, у складі тендерної пропозиції ФОП Харчукова Д.Є. наявні файли, частина яких була завантажена в електронну систем закупівель 17.11.2016, а інша частина – 30.11.2016.

Завантажені ФОП Харчуковим Д.Є. файли не можуть бути враховані, як надані у складі тендерної пропозиції учасника. Отже, пропозиція ФОП Харчукова Д.Є. не відповідала умовам документації, а замовник мав відхилити її.
Не відхиливши тендерну пропозицію, замовник порушив вимоги статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі”.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 27.12.2016 зобов’язала комунальну установу “Палац культури “Молодіжний” Маріупольської міської ради Донецької області скасувати рішення про визначення ФОП Харчукова Д.Є. переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар