Немає грошей і людей? А рішення АМКУ виконати треба!

Немає грошей і людей? А рішення АМКУ виконати треба!

Вищий господарський суд залишив без задоволення касаційну скаргу КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради, а постанову Донецького апеляційного господарського суду – без змін.

КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовом до Запорізького тервідділення АМКУ про визнання недійсним рішення органу Комітету.

Рішенням Господарського суду Запорізької області, залишеним без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду, в позові підприємству було відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, КП «Бердянськводоканал» звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просило постанову Донецького апеляційного господарського суду та рішення місцевого господарського суду скасувати і прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.

Так, Запорізьке тервідділення АМКУ оштрафувало на 68 000 грн КП «Бердянськводоканал» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді виконання підприємством не в повному обсязі рішення органу Антимонопольного комітету України від 25.06.2014 № 29-рш по справі № 02/19-14.

КП «Бердянськводоканал» мало привести зміст та умови договорів про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення, укладеного між КП «Бердянськводоканал» та споживачами, до вимог Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою КМУ від 21.07.2005 № 630. Оскільки ж підприємство не виконал зобов’язання надані йому органом Комітету, то антимонопольщики і кваліфікували такі дії КП «Бердянськводоканал» як порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді виконання рішення відомства не в повному обсязі.

Саме ж підприємство пояснило, що не мало можливості укласти договори з усіма абонентами у встановлений рішенням органу Комітету строк, оскільки у зв’язку з незадовільним фінансовим станом у підприємства відсутні грошові кошти у необхідному обсязі для виготовлення бланків договорів, а фактична кількість контролерів менша від передбаченої штатним розписом внаслідок їх звільнення.

Такі пояснення КП «Бердянськводоканал» не стали ґрунтовним аргументом для Колегії суддів, бо підприємство, як зазначає суд, не надало достовірних доказів наявності підстав для визнання недійсним рішення Запорізького тервідділення АМКУ.

Таким чином Вищий господарський суд погодився із висновком судів попередніх інстанцій, і визнав, що орган Комітету правомірно оштрафував КП «Бердянськводоканал».

Рекомендовані публікації

Додати коментар