«NEMIROFF» VS «ZBARAZH». Недобросовісна конкуренція на ринку

«NEMIROFF» VS «ZBARAZH». Недобросовісна конкуренція на ринку

АМКУ надав ТОВ «Збаразький горілчаний завод» обов’язкові для розгляду рекомендації, оскільки дії товариства містили ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

До відомства звернулось ТОВ «ЛВН Лімітед», яке реалізує горілчану продукцію під брендом «NEMIROFF», із заявою в якій вказувалось, що на початку серпня 2019 року товариству стало відомо, що на відповідному ринковому сегменті пропонуються до продажу горілчані вироби виробництва ТОВ «Збаразький горілчаний завод», оформлення упаковки яких схожі з оформленням упаковки горілчаних виробів, що реалізуються ТОВ «ЛВН Лімітед».

А саме, вказувалось на ряд горілчаних виробів, об’єднаних позначенням «ZBARAZH», зокрема, під назвами: горілка «ORIGINAL» 0,5 л, настойка «MED KALGAN» 0,5 л, горілка «CLASSIC» 0,5 л, горілка особлива «DELICATE» 0,5 л, горілка «ORGANIC» 0,5 л. При цьому ТОВ «ЛВН Лімітед» вказує, що зазначені вироби за зовнішнім оформленням схожі на його продукцію: горілку особливу «НЕМИРІВ», настоянку «МЕДОВА З ПЕРЦЕМ», горілку особливу «БЕРЕЗОВА», горілку особливу «М’ЯКА».

Провівши порівняльний аналіз продукції обох суб’єктів господарювання АМКУ зазначає, що оформлення вказаних виробів за загальною композицією та стилем, кольоровою гамою (фоном, кольором написів), розміщенням основних написів і окремих елементів, є схожим.

«NEMIROFF» VS «ZBARAZH». Недобросовісна конкуренція на ринку

Також як встановили у відомстві, ТОВ «ЛВН Лімітед» раніше почало використовувати подібне оформлення упаковки своєї продукції і не надавало дозволу (згоди) ТОВ «Збаразький горілчаний завод» на використання свого або схожого на нього оформлення упаковки.

Тому дії ТОВ «Збаразький горілчаний завод», у вигляді використання у господарській діяльності зовнішнього оформлення алкогольної продукції без дозволу ТОВ «ЛВН Лімітед», можуть призвести до змішування з діяльністю товариства та містять ознаки порушення, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Крім того, увагу антимонопольщиків привернув напис «ORGANIC» на одному з видів горілчаної продукції ТОВ «Збаразький горілчаний завод». Як зазначають у відомстві, вказаний суб’єкт господарювання не надав жодних підтвердних документів щодо підстав для використання у господарській діяльності позначення «ORGANIC». Такі ж дії, теж містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Також у рішенні Комітету вказано, що ТОВ «Збаразький горілчаний завод» повідомило АМКУ про прийняття рішення щодо відмови від використання оформлення своєї продукції, схожого з оформленням продукції ТОВ «ЛВН Лімітед», а також про припинення використання позначення «ORGANIC» у маркуванні.

Оскільки ж описані порушення не призвели до суттєвого обмеження чи спотворення конкуренції та не завдали значних збитків окремим особам чи суспільству, то Антимонопольний комітет України вирішив обмежитись лише наданням обов’язкових для розгляду рекомендацій, а не виписуванням штрафу порушнику.

Рекомендовані публікації

Додати коментар